Підтримати

Росіяни показали у своєму пропагандистському сюжеті жительку села Покровського Олександру Пляшечник. Окрім неї, стверджують окупанти, тут більше немає людей. Як розповів нашим журналістам староста села, жінку депортували під час боїв, але їй вдалося повернутися. Дім Олександри сильно постраждав від обстрілів, та жінка не покидає його: доглядає за курками та мріє відвідати церкву у знищеному Бахмуті.

 

Жінку, яка потрапила на відео окупантів, звуть Олександра Іванівна Пляшечник. Вона, як стверджують росіяни, — вже два роки єдина жителька Покровського Бахмутської громади.

Будинок Олександри Пляшечник із села Покровського, липень 2024 року
Будинок Олександри Пляшечник із села Покровського, липень 2024 року. Скриншот відео з окупаційних джерел

Журналісти Вільного радіо звернулися до старости Покровського старостинського округу Павла Федоренка. Він підтвердив, що Олександра дійсно живе в цьому селі.

“У центральній частині села, де був колгосп “Шевченка” — вона там одна залишилась з покровчан. Також в мене є дані про іншу частину села — “Чапаєва”. Там начебто живе ще один чоловік, але підтверджень цьому немає. Це зі слів односельців”, — розповів Вільному радіо Павло Федоренко.

Для довідки:
За радянських часів на території села Покровського діяли два колгоспи — “ім. Шевченка” та “ім. Чапаєва”. Поглянувши на мапу, можна помітити, що Покровське нібито розділене на два населені пункти, але вважається одним селом.

Село Покровське до повномасштабної війни
Село Покровське до повномасштабної війни. Скриншот мапи: Google Earth

Олександру Пляшечник депортували окупанти, але вона сама повернулася додому

На відео Олександра Пляшечник скаржиться, що їй важко жити на самоті. Втім, як каже староста села, її у селі й не мало бути.

“Мені розповідав один з жителів, що [росіяни під час депортації місцевих] її також вивезли у бік Попасної. Однак вона якось (чи пішки, чи її підвіз хтось) повернулася через декілька тижнів”, — сказав Павло Федоренко.

Жителька села Покровського Олександра Пляшечник, липень 2024 року
Жителька села Покровського Олександра Пляшечник, липень 2024 року. Скриншот відео з окупаційних джерел

Будинок жінки постраждав від постійних обстрілів: Олександра на відео розповідає, що дощ проникає через розбитий дах і поступово руйнує стелю.

Стеля у будинку Олександри Пляшечник у селі Покровському Бахмутської громади, липень 2024 року
Стеля у будинку Олександри Пляшечник у селі Покровському Бахмутської громади, липень 2024 року. Скриншот відео з окупаційних джерел
Стеля у будинку Олександри Пляшечник у селі Покровського Бахмутської громади, липень 2024 року
Стеля у будинку Олександри Пляшечник у селі Покровського Бахмутської громади, липень 2024 року. Скриншот відео з окупаційних джерел

Також від вибухів у вікнах будинку вилетіло скло.

Будинок Олександри Пляшечник у Покровському, липень 2024 року
Будинок Олександри Пляшечник у Покровському, липень 2024 року. Скриншот відео з окупаційних джерел

Олександра Пляшечник жила сама та не захотіла евакуюватися

У цьому будинку, як каже Олександра, вона прожила 60 років.

“Вона дійсно усе життя прожила тут, працювала у колгоспі. Жила сама, але повністю себе обслуговувала, завжди чиста була. В неї родичів немає, десь похресники були, які доглядали за нею трошки до повномасштабної війни, а зараз усі роз’їхалися. Сама ж вона не хотіла виїжджати”, — додав староста села Павло Федоренко.

Оселя Олександри Пляшечник у селі Покровському Бахмутської громади, липень 2024 року
Оселя Олександри Пляшечник у селі Покровському Бахмутської громади, липень 2024 року. Скриншот відео з окупаційних джерел

“Мені б у церкву!”

Наприкінці пропагандистського сюжету Олександра Пляшечник говорить, що мріє потрапити у церкву у зруйнованому Бахмуті.

“Мені б у церкву! Більше я нікуди не хочу. Ви б мене ось сюди до шампанського (завод Artwinery у Бахмуті, — ред.) та викинете там і все. Там поряд з шампанським же церква”, — просить загарбників жінка.

“Її (церкви, — ред.) більше немає”, — відповідають їй солдати окупаційної армії.

Жителька села Покровського Олександра Пляшечник, липень 2024 року
Жителька села Покровського Олександра Пляшечник, липень 2024 року. Скриншот відео з окупаційних джерел

Загарбники стверджують, що забезпечують жінку їжею та водою. На кадрі нижче видніється ящик від боєприпасів, який Олександра використовує у господарстві.

Окупант несе воду у будинок Олександри Пляшечник, липень 2024 року
Окупант несе воду у будинок Олександри Пляшечник, липень 2024 року. Скриншот відео з окупаційних джерел

“У мене є дві собаки та десять курочок, і хоч би комусь їх продати. Ось я вже підготувала для церкви”, — говорить жінка та показує відро з яйцями.

Олександра Плешечник у своєму господарстві
Олександра Плешечник у своєму господарстві. Скриншот відео з окупаційних джерел
Кури Олександри Пляшечник
Кури Олександри Пляшечник. Скриншот відео з окупаційних джерел

Нагадаємо, у 2024 році російські окупанти показали, який виглядає має підземний шпиталь у галереях Artwinery. Тепер замість пляшок з ігристим вином коридори підприємства заповнені наметами з пораненими окупантами та складами з медикаментами та їжею.


Завантажити ще...