Як стверджують армійці та пропагандисти країни-агресорки, британський реактивний дрон їм вдалося захопити практично у неушкодженому вигляді. Це перший зафіксований випадок застосування такого озброєння під час російсько-української війни.
Про це повідомила низка пропагандистів
Окупанти стверджують, що посадили дрон Banshee Jet-80 виробництва Великої Британії під Новоазовськом у Донецької області. Дрон нібито був озброєний семикілограмовою бойовою частиною та повинен був “атакувати цивільний об’єкт” у тимчасово окупованому Маріуполі.
Перші повідомлення про це з’явилися в окупаційних медіа близько о 9:00 сьогодні, 19 лютого. Свої повідомлення представники країни-агресорки підкріпили відео та фото, на яких справді видно об’єкт, що формою, розміром та зовнішнім виглядом загалом нагадує британський дрон Banshee Jet-80.
Цікаво, що на безпілотнику немає практично ніяких маркувань, окрім написаної від руки маркером цифри 35. Втім, написати це могли й окупанти.
Про передачу конкретно цієї моделі озброєння Велика Британія не повідомляла раніше, однак у травні 2023 року там пообіцяли передати Україні кілька сотень бойових безпілотників дальнього радіуса дії, який перевищує 200 кілометрів.
Дрон Banshee Jet-80 — це двохтурбінна версія БПЛА сімейства Banshee. Ці дрони виробляють у Великій Британії з 1980-х років, вже створені близько 8 тис. одиниць.
Banshee Jet-80 може розвивати швидкість у 200 метрів на секунду та знаходитися в повітрі понад 45 хвилин, орієнтуючись у просторі за допомогою системи GPS, як повідомляє виробник апарату. Окрім цього, він обіцяє в Jet-80 “вражаючу вантажність”.
Основне призначення цих дронів — це тренування розрахунків протиповітряної оборони. БПЛА може симулювати різні види цілей, наприклад, крилату ракету чи ударний безпілотник.
Однак, якщо вірити повідомленням окупантів, в Україні ці безпілотники модифікували та перетворили на дрони-камікадзе, вбудувавши семикілограмову бойову частину. Вага бойової частини дрона Shahed-131, наприклад, складає близько 15 кг.
Однак Banshee Jet-80 може нести бойову частину не лише всередині свого корпусу, але і ззовні, адже обладнаний підвісами для спеціального обладнання. Це може підвищити руйнівні можливості апарату.
Нагадаємо, Франція обіцяє передати Україні новітні дрони-камікадзе “вже найближчими тижнями”, повідомляють у Міноборони держави. Використання цих експериментальних апаратів на полі бою стане для них своєрідним тест-драйвом.