Руїни Мар'їнки
Руїни Мар'їнки. Фото: Telegram/Андрій Єрмак

Окупанти, ймовірно, знову вдалися до тактики “вогняного валу”, яку застосовували на самому початку повномасштабного вторгнення.

 

Про це розповів майор Національної Гвардії, начальник штабу артилерії 4-ї бригади “Рубіж” Денис Нагорний виданню “Суспільне. Донбас”.

“Ситуація [на Бахмутському напрямку] доволі напружена, але не критична. Саме цікаве для ворога Іванівське, тут він застосовує тактику “випаленої землі”, кожну позицію він намагається стирати нанівець, буквально просто перемішуючи бетон, землі й обороні споруди, за які тримаються сили оборони”, — сказав Денис Нагорний.

Для атак, за словами офіцера Нацгвардії, окупанти застосовують не лише артилерію, а й тактичну авіацію, хімічні та запалювальні речовини, а також FPV-дрони, поєднані з системами РЕБ.

Денис Нагорний вважає, що загарбники хочуть вийти до каналу Сіверський Донець — Донбас, після чого їм відкриється дорога на Часів Яр. Силам Оборони України доводиться протистояти окупантам, які швидко розширюють зайняті окопи та перетворюють їх на своєрідні “нори” для захисту від українських атак. Окрім цього, офіцер розповів про високу активність російських БПЛА на Бахмутському напрямку, які літають своєрідними “роями”.

Окупанти застосовують тактику “випаленої землі” в Іванівському, що під Бахмутом, — майор НГУ 1
Канал Сіверський Донець — Донбас виділений блакитним, село Іванівське — червоним. Інфографіка на основі мапи Deepstate: Вільне радіо

“Ми воюємо зі старою радянською армією, але на новий лад. Тактика ця полягає у тому в знищенні населеного пункту, якщо його неможливо захопити. Спочатку це були Попасна, потім Рубіжне, потім Сєвєродонецьк, потім Бахмут. В Андріївці, коли туди зайшла 3 ОШБр, по відео видно було, що там не залишилось жодної будівлі, так само в Іванівському відбувається — зносять просто під нуль. Ніби бульдозер суне”, — додав майор.

Військовий вважає, що російські загарбники мають достатньо боєприпасів для такої тактики ведення бойових дій.

Тактика “випаленої землі” у російсько-українській війні

Описана Денисом Нагорним тактика російських загарбників нагадує тактику “вогняного валу”, яку окупанти, на думку деяких військових експертів, активно застосовували під час весняно-літньої наступальної операції на Донбасі у 2022 році.

Такі методи ведення вогню можуть собі дозволити країни, які мають вдосталь боєприпасів та артилерійських установок. Це дозволяє ігнорувати низьку точність та ефективність вогню, компенсуючи її інтенсивністю обстрілів, які з часом знищують практично будь-які укріплення, змушуючи противника відступати. 

Однак “вогневий вал” ЗСУ вдалося зупинити завдяки прибуттю  влітку 2022-го установок M-142 HIMARS та M-270, які допомогли знищувати логістику постачання боєприпасів окупантами. Таку точку висловив, зокрема, старший аналітик фонду “Повернись живим” Микола Бєлєсков.

Повернення окупантів до цієї тактики може свідчити про подолання браку боєприпасів загарбниками, а також про адаптацію логістики окупантів до систем типу HIMARS, що вкотре підкреслює важливість постачання та розробки нових видів далекобійного озброєння для ЗСУ.

Нагадаємо, британські розвідники вважають, що Україна прискорила будівництво фортифікаційних споруд по всій лінії фронту.


Завантажити ще...