Бахмут в августе 2023 года
Бахмут у серпні 2023 року. Фото: Facebook/93-тя ОМБр Холодний Яр

З кінця липня ЗСУ не мали суттєвих просувань під Бахмутом. Військові пояснюють це великою кількістю техніки та солдат, яких окупанти постійно стягують на цю ділянку фронту. Розбираємось, як росіяни намагаються за будь-яку ціну втримати Бахмутський напрямок.

 

Про ситуацію на Бахмутському напрямку розповів в ефірі всеукраїнського телемарафону “Єдині новини” речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий.

За день ЗСУ ліквідували ще 63 окупантів

“За минулу добу на Бахмутському напрямку відбулося 9 бойових зіткнень. Тут пріоритет за Силами оборони. Ворог (російська армія, — ред.) активно чинить опір, використовуючи артилерію. 531 раз бив всіма видами артилерії, здійснив 5 авіанальотів”, — сказав Сергій Череватий.

Протягом минулої доби українські захисники під час боїв з російськими загарбниками на Бахмутському напрямку завдали їм таких втрат:

  • вбили 63 окупантів;
  • поранили 127;
  • п’ятьох взяли в полон.

Також вдалося знищити:

  • п’ять танків;
  • сім бойових машин піхоти;
  • дві бойові машини десанту;
  • легкий броньований артилерійський тягач;
  • три польові склади з боєприпасами;
  • три безпілотники “Орлан-10”;
  • чотири дрони-камікадзе “Ланцет”;
  • три одиниці автотехніки.

“Зараз у нас період стійкості”

Речник ЗСУ уточнив, що окупанти останніми місяцями не змінювали своєї тактики ведення бойових дій. Їхньою перевагою залишаються великі резерви техніки та військових.

“Вони не дуже навчені, але об’ємні за своїм складом. На жаль, ворог ще має багато артилерії та снарядів до неї. Зараз у нас період стійкості, коли ворог має значну силу, але ми, не дивлячись на це, б’ємо його і витісняємо з нашої землі. Робимо це розмірено, прагматично і продумано, щоб максимально зберегти людей та техніку”, — підкреслив Сергій Череватий.

Напередодні ввечері заступниця міністра оборони України Ганна Маляр відзначала, що попри наступ ЗСУ окупанти не полишають спроб іти в атаку.

“На Бахмутському напрямку на південному фланзі наші війська продовжують наступальні дії. Ворожі війська безуспішно робили спроби відновити втрачене положення на околицях Кліщіївки. Важкі бої тривають”, написала Ганна Маляр.

Зазначимо, за даними активістів з аналітичного ресурсу Deepstate, підрозділи ЗСУ не мали суттєвих просувань на Бахмутському напрямку з кінця липня 2023 року.

Водночас, за словами командира 3-го батальйону бригади наступу “Рубіж” Нацгвардії Петра Кузика, на початку серпня українські захисники поступово зайняли найважливіші позиції на північному фланзі Бахмута. Військові кажуть, що звільнили деякі логістичні шляхи, зайняли стратегічні висоти та прострілюють ланцюжки забезпечення загарбників.

“Українські війська зробили диво”

Попри те, що ЗСУ не мають різких проривів оборони окупантів, як це було торік, у США відмічають успішність дій українських військових. Про це на брифінгу в Пентагоні заявив його представник Патрік Райдер.

“ЗСУ у жорсткій боротьбі. Ми знали, вони знали з самого початку, що, незалежно від того, коли розпочнеться будь-який контрнаступ, це буде важкий бій. І українці, незважаючи ні на що, змогли відтіснити росіян на оборонну позицію, що саме по собі є дивом з огляду на стан української армії під час вторгнення Росії”, — сказав Патрік Райдер.

За інформацією Пентагону, командування ЗСУ, навіть перебуваючи в “не ідеальній ситуації”, змогло за короткий проміжок часу розробити нові тактики та результативно втілити їх у життя.

Нагадаємо, у червні 2023 року російські пропагандисти побували у Бахмуті та зафільмували злочини окупантів у місті. Ми аналізували, яким був центр міста місяць тому. На кадри потрапили також знищений залізничний вокзал, пошкоджені атракціони у центральному парку, Храм Усіх Святих, житлові будинки, гуртожитки та пам’ятники.

Додатково показали, як змінився західний район міста, який до відкритого вторгнення був найбільш густонаселеним. Саме тут точилися найзапекліші бої з російськими загарбниками, які перетворили район на суцільну руїну.


Завантажити ще...