Підтримати
Зображення до посту Окупована Кремінна, контратака в Маріуполі та Великдень в час війни (Сідай, розкажу. 18.04)
Фото: Фрагмент відео полку "Азов"/Telegram

Росіяни почали поступовий наступ на Луганщині, а українським військовим вдається контратакувати в Маріуполі. Про 54-й день російсько-української війни — у нашому відеопідсумку.

“Сідай, розкажу”. Події Донеччини 18 квітня

 

 

  • Російські війська взяли під контроль Кремінну, що на Луганщині. Вдень в місті були вуличні бої і боротьба не вщухає. Про це повідомив очільник Луганської області Сергій Гайдай. 

“Був величезний наступ вночі. Росіяни підтягнули десятки одиниць важкої техніки й одночасно пішли у прорив. Відтягнулися наші захисники на позиції, але Кремінну росіяни вже зайняли”, — каже очільник області.

У Луганській ОВА повідомляють про мінімум чотирьох загиблих серед цивільних, які хотіли виїхати самотужки на автівці з Кремінної. Адже тепер евакуація звідти неможлива.  

Через це очільник області закликає містян залишатися в безпечних місцях. Також Гайдай зазначив — під обстрілами не лише Кремінна, але й інші міста регіону. 

“На жаль ми не зможемо вивозити людей, адже це вкрай небезпечно, бо автобуси наші розстріляють. Так само обстрілюють потужно і Лисичанськ, і Попасну. Тож той наступ, який ми мали на увазі — він повільно, але вже розпочався”, — розповів Сергій Гайдай.

  • Луганщина стає все менш придатною для життя.  Без газопостачання залишаються 38 населених пунктів, в тому числі Кремінна. Проблеми з газом у жителів обстріляної вчора частини міста Золоте.

Знеструмлені 35 населених пунктів – 21 повністю та 14 частково. Водопостачання відсутнє в Рубіжному, Попасній, населених пунктах, які обслуговує Попаснянський районний водоканал, частково в Лисичанську та Сєвєродонецьку.

Тож через це та постійну загрозу для життя мешканців знову закликають виїжджати. Розклад евакуаційних потягів можна знайти на сайті Вільного радіо.

Що відбувається у Маріуполі

  • Тим часом у Маріуполі продовжується боротьба українських військових за виживання: бійці 36 бригади морської піхоти та полку “Азов” продовжують утримувати територію заводу “Азовсталь”, фактично перетворивши його у фортецю в окупованому росіянами місті. Попри щільне оточення та на багатократну перевагу у чисельності та техніці, українцям вдається навіть проводити контратаку. Про це стало відомо з відеозапису, який розмістили в телеграм-каналі полку “Азов”.

  • Водночас віце-прем’єр— міністерка — міністерка з питань реінтеграції  Ірина Верещук вимагає від Росії організувати коридор для мирного населення Маріуполя. Також вона попередила, що відмова з боку російських окупантів організувати безпечний коридор для евакуації стане підставою для їхнього переслідування за воєнні злочини.
  • Попри те, що Росія вкотре зриває гуманітарні коридори, опальний очільник партії “ОПЗЖ” Віктор Медведчук, якого напередодні затримала СБУ, запропонував себе на обмін. У відео, яке оприлюднила СБУ, депутат звернувся до президентів Зеленського та Путіна й попросив обміняти його на захисників та мешканців Маріуполя. 

Віктора Медведчука підозрюють у державній зраді та сприянні російській терористичній діяльності. На початку відкритого вторгнення Росії політик, який на той момент був під домашнім арештом, зник. 

  • Для виїзду закордон в українців знову в більшості випадків вимагатимуть закордонний паспорт. Але не у мешканців Донецької та Луганської областей, адже це зона бойових дій. Тож якщо ви прочитали про відповідну заборону, то не переймайтесь, прикордонники все ж будуть вирішувати на місці питання пропуску для мешканців небезпечних регіонів України. Адже Державна прикордонна служба прямо прописала: Виїжджати з внутрішніми паспортами можуть люди які їдуть з районів, де ведуться бойові дії або супроводжують людей з інвалідністю.

Для дітей порядок перетину кордону залишається спрощеним – вони можуть виїхати лише зі свідоцтвом про народження.

  • Вже понад 5 тисяч справ про порушення правил та звичаїв війни відкрила поліція щодо росіян. Про це повідомив заступник начальника головного слідчого управління Нацполіції  Сергій Пантелеєв. Слідчі працюють на звільнених від окупантів територіях та фіксують катування, згвалтування, вбивства цивільних, обстріли цивільних автівок, будинків, лікарень, пунктів гуманітарної допомоги тощо. Все це документують та формують у звинувачення. В деяких справах вже є підозрювані. 

Зазначимо, на вже звільнених територіях не всім вдається дізнатися долю родичів.

Тому в Національній поліції працює окрема гаряча лінія для родичів цивільних зниклих та загиблих внаслідок нападу Росії. Якщо ви не можете зв’язатися зі своїми рідними — зателефонувати в поліцію можна за окремим телефоном 0 894 201 86.

“Так вийшло, що власник контактного парка виїхав, не може в’їхати. За тваринами потрібен догляд. Сусіди хвилюються, вчора про це повідомили. Вирішили, що буде займатися комунальне підприємство, такий підрозділ з’явиться в місті — будемо доглядати, годувати. Ну і, звісно, після повернення власника все повернемо. Тварини будуть й надалі радувати дітей, які повернуться після війни”, — каже Вадим Лях. 

Дивіться по буднях о 20:00 відео-підсумки “Сідай, розкажу” в прямому ефірі в Youtube  та на нашій сторінці у Facebook, слухайте на хвилях 91.5 або 106 FM в залежності від вашої громади на Донеччині, в додатку або на сайті Вільного радіо, і дізнавайтеся про основні події дня. 

 


Завантажити ще...