Зображення до посту “Основна наша проблема — російські FPV дрони”, — голова Часовоярської ВА про гуманітарну допомогу та ситуацію в місті
Знищені авто у Часовому Ярі у лютому 2024 року. Фото: Facebook/93-тя ОМБр Холодний Яр

Прифронтовий Часів Яр потерпає від постійних російських обстрілів та залишається одним з найскладніших відтинків лінії фронту на Донеччині. Попри це, в місті досі залишається цивільне населення, яке місцева влада та волонтери намагаються забезпечити гуманітарною допомогою.

 

 

Про ситуацію в місті станом на 8 квітня журналістам Вільного радіо розповів очільник Часовоярської ВА Сергій Чаус. 

За його словами, попри постійні обстріли, у місті залишаються 760 людей. Для них військова адміністрація та волонтери організували довіз гумдопомоги таким чином, щоб забезпечити кожен район Часового Яру.

“Цим місяцем ми закрили (гуманітаркою, — ред.) все місто, але що буде на кінець квітня, відверто кажучи, подивимось. Одна з локацій, на яку ми вже не їздимо тривалий час — мікрорайон Східний, але є ще дві ближчі локації, втім, вони дуже небезпечні”, — розповів Сергій Чаус. 

Також для жителів міста створили окремі запаси їжі. Чаус зазначив, що основна проблема, через яку ускладнюється процес доставки допомоги, — російські FPV дрони. 

“Вони (дрони, — ред.) відпрацьовують не тільки по техніці, а й по людях. Свідком цього я був неодноразово, двічі сам потрапляв під такі речі”, — додав очільник Часовоярської ВА.  

Начальник міської військової адміністрації нагадав, що комунікації у місті відсутні. За його словами, росіяни зруйнували всі об’єкти критичної інфраструктури, тому все працює в ручному режимі.

“Якщо говорити про перший рік війни, то я порівнюю своїх комунальників зі смурфиками (з того дитячого мультику, де одна тварюка руйнує, а ми бігаємо відновлюємо). Втім, з лютого 2023 року в місті повністю відсутнє світло, вода та газ. Усе в ручному режимі, якщо світло — генератор, якщо вода — свердловина, підвіз. Люди позбавлені всіх благ цивілізації, до яких звикли до повномасштабної війни”, — каже Сергій Чаус. 

Евакуація з Часового Яру є дуже непростою, але вона триває. По допомогу можна звернутися до спецпризначенців “Білого янгола” на Бахмутському напрямку за цим номером: +38 (066) 56-15-102.

Нагадаємо, 8 квітня російські армійці атакували Часів Яр з артилерії, внаслідок чого загинула 77-річна жінка. У прифронтовому місті руйнувань зазнали ще шість осель.

Окупанти все частіше залучають на цьому напрямку не піхотні підрозділи, а важку техніку та керовані авіабомби. Позиції на цьому відтинку фронту постійно переходять “із рук у руки”, а бійці ЗСУ перебувають в активній обороні, — розповідав журналістам Вільного радіо начальник пресслужби 26-ї артилерійської бригади, капітан Олег Калашніков. 


Завантажити ще...