Зі сталі, яку виплавили на “Азовсталі” у Маріуполі просто перед російським вторгненням, зробили 10 тисяч стильних ювелірних прикрас. На гроші від їхнього продажу куплять дрони для ЗСУ.
Перші 10 тисяч унікальних прикрас — мінімалістичних браслетів з гербом України — виготовили ювеліри з останньої сталі маріупольського металургійного комбінату “Азовсталь”. Браслети символізують неймовірну мужність, незламність українського народу та відвагу.
“Кожен браслет – це 5 грамів легендарної сталі “Азовсталь”, яка стала символом незламності. Це не просто лімітована серія. Це – реальна легенда. Це – сталь. Це – символ”, — пишуть про браслети представники проєкту.
Кожний браслет коштує 1,5 тисячі гривень, їх продають через фандрейзингову платформу United24. Всі гроші від їхнього продажу підуть на проєкт “Армія дронів” для посилення ЗСУ на фронті.
“Ми присвячуємо цей проєкт кожному українцю, який захищає свою землю. Кожному, хто вже 7 місяців не здається, не складає рук, а вперто йде вперед, наближаючи українську перемогу”, — додає міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Зробити вишукані браслети зі сталі доручили українському бренду SOVA. Ювеліри ставили перед собою головну задачу — створити виріб, який би символізував незламність українського народу.
“Під час втілення задуму керувались двома ввідними: обмеженою кількістю самої сталі, яку неможливо поповнити, і великим накладом, адже такий браслет захочуть мати тисячі людей”, — розповідають автори проєкту.
Доставлятимуть браслети “Новою поштою” безкоштовно. Купити браслет вже можна тут u24.gov.ua/azovstal
З такої ж самої сталі, що й ці браслеті, у 1981 році виготовили шахту для запуску космічного корабля, а у 2012-му — новий саркофаг для Чорнобильської АЕС. Нині комбінат зруйнований вщент та знаходиться у контрольованому російською армією місті. Відновити його роботу неможливо.
Окупанти РФ почали брати Маріуполь в облогу з перших днів відкритої війни проти України. Саме територія меткомбінату “Азовсталь” стала форпостом опору українського Маріуполя агресорам. В бункерах підприємства зібралися останні захисники міста з різних підрозділів, їхні поранені побратими, члени родин, працівники “Азовсталі” та просто місцеві мешканці. Серед цих людей були й десятки дітей.
Спочатку з заводу евакуювали цивільних та важко поранених. Згодом, аби зберегти життя оборонців Маріуполя, військові з бункерів “Азовсталі” вийшли до окупантів та здалися в полон за наказом президента. Відтоді Україна провела з Росією декілька обмінів полоненими, під час яких на волю виходили й українські оборонці з “Азовсталі”. Близько 50 полонених з Маріуполя загинули в колонії в Оленівці у тимчасово окупованих районах Донецької області під час удару окупантів. Ще сотні українських захисників та захисниць досі залишаються в російському полоні.
Читайте також: