В селі Зарічне, яке регулярно обстрілюють російські загарбники, до сьогодні залишалися жити бабуся з онуком. В їхній оселі немає льоху і від обстрілів 9-річний хлопчик ховався у кімнаті, де не залишилось жодного цілого вікна. Поліцейським вдалося вмовити евакуюватись родину, проте не далеко.
Про евакуацію розповіли в Національній поліції Донецької області.
Село Зарічне, що знаходиться на межі Донецької та Луганської областей, впродовж останніх місяців регулярно потрапляє під обстріли з боку російських загарбників. Вони намагаються вести наступальні дії на цьому напрямку, і хоч бійці ЗСУ стримують інтервентів, у прифронтових населених пунктах небезпечно жити.
“Лишатися в селі небезпечно, тому поліцейські вмовляють місцевих мешканців виїхати до безпечного територій”, — кажуть в пресслужбі поліції.
Серед тих, хто тривалий час не хотів покидати рідну оселю, — 77-річна жінка з онуком. Ситуація в цій родині була особливо небезпечна, оскільки будинок не мав свого льоху. Перечікувати чисельні обстріли доводилось просто у кімнаті.
9-річний Тимофій залишався єдиною дитиною, яка ще мешкала в селі. Всіх інших евакуювали раніше, а хлопчик залишався з бабусею у будинку без жодного вцілілого вікна.
Нещодавно поліцейські змогли переконати літню жінку, щоб вона виїхала з онуком хоча у Лиман. Там для них підготували будинок для тимчасово проживання.
“У визначений час екіпаж “Білий Янгол” із ювенальним поліцейським прибув за родиною. Тимофія із бабусею доставили до Лимана, де правоохоронці заздалегідь знайшли для них житло. Там у хлопчика буде своя кімната та навіть настільний футбол”, — уточнюють правоохоронці.
Тепер родина облаштовується у Лимані. Для Тимофія організували навчання та інспектор з ювенальної превенції пообіцяв контролювати розв’язання побутових проблем бабусі та онука.
Нагадаємо, 7-річна Альона, 11-річний Кирило та 13-річний Іван жили у селищі Нью-Йорк під постійними обстрілами росіян. У населеному пункті немає газу, опалення та води, а діти мусили ховатися від вибухів у підвалі. Дітей разом із мамою днями евакуював патруль “Білого янгола”. Згодом волонтери допоможуть сім’ї облаштуватися у більш безпечному регіоні.