Така практика закріплена українським законодавством і не суперечить Конвенції про захист прав людини.
Про це Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив під час засідання Кабінету міністрів України 22 вересня.
За словами посадовця, обов’язкова вакцинація затверджена законодавством вже давно. Це регламентує стаття 12 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”. У ній йдеться про таке:
“Працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та (або) поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов’язковим профілактичним щепленням також проти інших відповідних інфекційних хвороб.
У разі відмови або ухилення від обов’язкових профілактичних щеплень у порядку, встановленому законом, ці працівники відсторонюються від виконання зазначених видів робіт”.
Віктор Ляшко запевняє: українську практику схвалюють і в ЄСПЛ.
“Європейський суд з прав людини у квітні цього року підтвердив положення нашого національного законодавства, що обов’язкова вакцинація є законною і може бути необхідною в демократичних суспільствах і не суперечить Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод”, — пояснює міністр охорони здоров’я України.
Тож на засіданні уряду визначили, що обов’язковій вакцинації в Україні підлягатимуть працівники закладів освіти, міністерств та інших органів виконавчої влади та їхніх структурних підрозділів, а також місцевих адміністрацій.
Голова уряду Денис Шмигаль підтвердив, що наказ МОЗ набуде чинності.
“Навчальний процес буде продовжено. Там, де вчителі не встигли вакцинуватись, навчання буде дистанційне, садочки працюють, спеціальні заклади освіти працюють, молодші класи навчаються очно, і також набуде чинності наказ МОЗ про обов’язкову вакцинацію певних категорій професій відповідно до чинного українського законодавства”, — зазначає прем’єрміністр України Денис Шмигаль.
Наші журналісти поспілкувалися з пересічними бахмутянами щодо такого нововведення. Ось що нам відповіли:
“Я не знаю, я вважаю що усі люди мають бути здоровими, але вакцинація… Ну де гарантія, що це якісна вакцина і після неї не буде ніяких побічних ефектів. Не хотілося б, щоб після того уколу з нами трапилось щось невідоме”, — розповідає жителька Бахмута Вікторія.
“Я проти вакцинації. Може, я боюся, що в мене багато побічних ефектів… Побічних ефектів боюся. Таке ж може бути? А права людини це порушує, звісно. Людина сама повинна вирішувати, ні? Я й сама можу вирішити. Я сама пенсіонер, і поки не хочу. Хоча моя сестра вакцинувалася. У кожного своя думка”, — каже Ольга.
“З вакцинацією згоден. Тому що перш за все це безпека народу. І смертей забагато, і за собою слідкувати потрібно. Довели ж, що вакцина це нормально, що всім потрібно без виключень щеплення робити, незалежно чи хворіла людина чи ні. І прав людини це не стосується, тому що це пов’язано зі здоров’ям”, — зазначає бахмутянин Сергій.
“Я згодна. Я сама перехворіла, і думаю що це… Ну, я бачила дуже тяжкі випадки у лікарні. Тому, думаю, вакцинація… вона хоч і не забезпечує повний захист, але він пом’якшує перебіг хвороби. Я вважаю, що це обов’язково. І організації, що спілкуються з людьми, повинні в обов’язковому порядку вакцинуватися”, — каже ще одна містянка Ольга.
Нагадаємо, з 23 вересня по всій Україні знову діятиме жовта зона карантину. Все через те, що в різних регіонах країни погіршується ситуація із захворюваністю на COVID-19.
Читайте також: