В Торецьку, на підконтрольній Донеччині, теж є скупчення вугільних шахт, які гідрогеологічно пов'язані з шахтами по інший бік лінії фронту.
Тут пов'язані між собою шахти "Артема" і "Нова" приймають воду з шахти "Південна", яка, своєю чергою, поєднана із шахтою ім. Гагаріна на території окупованої Горлівки. Нині інформації про затоплення цієї шахти немає. Але якщо таке станеться, ситуація може розвинутись по вже наочному сценарію у Золотому, з перетіканням шахтних вод у суміжні шахти та затопленням частини території Торецька.
Нині є підтоплення у деяких районах Торецька, зокрема житлових будівель в самому Торецьку та прилеглих смт Північне, районі "Саманний" та селищі Дачному. Такі дані вказані у "Плані дій для ВЦА м. Торецьк по запобіганню або мінімізації ризиків внаслідок закриття шахт".
Його минулоріч місцева влада замовила підприємству "Донецькгеологія" Тож у Торецьку вже вивчили ситуацію та мають певний план дій.
Додамо, у травні 2021 в Торецьку побували представники ГО "Truth Hounds". Вони
відібрали проби скидних вод торецької шахти "Центральна", які проаналізували в лабораторії басейного управління. Як виявилось, кількість хлоридів та сульфатів перевищує гранично допустимі концентрації в 1,7 та 3,4 раза відповідно, і цю воду не можна скидати у водойми без очищення.
Згідно з даними з того ж "Плану дій для ВЦА м. Торецьк", за рік тільки з 2-х діючих шахт ДП "Торецьквугілля" відкачують близько 4 млн кубометрів шахтних вод. На відміну від шахти "Золоте", їх встигають трохи очистити перед скидом у річку Кривий Торець, але цього недостатньо. Адже лише у 2 з 11-ти питних джерел Торецька вода відповідає встановленим нормам. В інших пробах значно перевищена кількість сухого залишку (і це вказує на підвищену мінералізацію питної води).