Підтримати
П’ятеро освітян з Донеччини увійшли до ТОП-50 найкращих вчителів країни
Фото: з відкритих джерел

Своїми методиками колег вразили викладач фізкультури однієї з бахмутських шкіл,  вчителька початкових класів з Торецька, вчителі з Білозерська, Українська та Маріуполя. Вони змагаються за престижну освітянську премію Global Teacher Prize Ukraine-2021.  

 

Про це повідомляє засновник премії, громадська спілка “Освіторія”. Шорт-ліст відібрали з-поміж 797 заявок. 

З Бахмута в нього потрапили викладач фізкультури бахмутської школи №5 Дмитро Дробітько.  

Вчитель відзначає три головні принципи у своїй роботі: зацікавленість учнів, їхня свідомість та самостійність.

“Моє завдання  —  зацікавити учня своїм уроком. Я хочу зробити свій урок нестандартним, сучасним, адже із зацікавленими учнями легко працювати. Другий принцип — свідомість: я завжди відповідаю на їхні запитання для чого ми робимо ту чи іншу вправу, навіть коли вони не питають про це. І третє — це самостійність: роблю так, аби дітям було мало тільки мого уроку, щоб вони хотіли займатися фізкультурою та спортом ще й ще. І це працює та дає результати”, —  розповідає Дмитро Дробітько.

П’ятеро освітян з Донеччини увійшли до ТОП-50 найкращих вчителів країни 1

(Фото: архів Дмитра Дробітько)

Учні приходять до нього й після уроків, адже він  —  тренер з волейболу у міській ДЮСШ.  

Для довідки:
Global Teacher Prize Ukraine — це щорічна національна премія для вчителів-агентів освітянських змін. Нею хочуть привернути увагу суспільства до важливості освіти та ролі українських вчителів, популяризувати цю професію. А самих вчителів — надихнути на використання сучасних методик та долучити їх до світової освітянської спільноти. Премію заснувала 5 років тому громадська спілка “Освіторія”. Аналогічна премія на міжнародному рівні, Global Teacher Prize, — для вчителів, які зробили видатний внесок у професію.

Зазначимо, Дмитро Дробітько — переселенець з тимчасово окупованого Донецька. Він з родиною виїхав звідти у червні 2014-го, коли його домівка в районі Донецького аеропорту опинилася в зоні обстрілів. До речі, дружина Дмитра — його колега: теж викладає фізкультуру та тренує молодих волейболістів. 

Донеччина — лідер за кількістю номінантів

На цьогорічний конкурс найбільше  — 70 заявок  —  вперше надіслали саме вчителі з Донеччини. Для порівняння: зі столиці надійшло 63 заявки, а з Київської області  — 58.  Окрім Дмитра Дробітька з Бахмута та Олени Сєдакової з Торецька, до 50-ки найкращих увійшли ще троє вчителів з області: це вчителі з Білозерська, Українська та Маріуполя.

Зазначимо, для педагогів з Донбасу цього року створили особливу номінацію — «Вчитель прифронтових територій». Організатори обіцяють: школи 10 педагогів-фіналістів зі східних областей отримають технологічні подарунки від Deltahost, а педагог-переможець отримає спеціальний приз від письменника Сергія Жадана.

Організатори конкурсу зазначають: найбільше номінантів на цю премію – серед вчителів англійської мови (126 викладачів), а також фізкультури та початкових класів (по 106). Такий тренд зберігається вже декілька років поспіль. 

Наступний етап конкурсу — відбір 10-ти найкращих вчителів країни, їх обиратимуть за відеовізитівкою. Результати обіцяють оприлюднити 1 вересня. Інтерв’ю з Дмитром Дробітьком читайте вже незабаром на сайті Вільного радіо. 

Читайте також:


Завантажити ще...