Підтримати
Зображення до посту Парк «Святі гори» просить про допомогу з обладнанням, щоб відновити роботу (там 80% будівель зруйновані)
Фото: Анастасія Драпалюк

Національний природний парк “Святі гори” розташований у північній частині Донецької області, довкола Святогірська, Лимана, Білогорівки та ще низки населених пунктів. Кілька місяців парк був під російською окупацією, а в одній з будівель жили росіяни. Вони розграбували майно парку та пошкодили обстрілами значну частину будівель. Щоб повернутись до роботи повноцінно працівники просять допомоги. 

Про це розповів директор парку Сергій Приймачук природоохоронниці порталу Wownature.in.ua


4 червня Святогірськ зайняли російські військові, а разом із тим під окупацією опинилися й території парку. До цього часу співробітники намагалися вивезти техніку до головної садиби парку. Під вогнем переправили пожежну машину та два трактори до Святогірська. Однак через підрив мостів місто лишилося відрізаним від підконтрольної Україні території, тому працівники не змогли вивезти ні обладнання, ні техніку. Ці речі забрали росіяни, розповідає директор парку.

Парк «Святі гори» просить про допомогу з обладнанням, щоб відновити роботу (там 80% будівель зруйновані) 1
Фото: Анастасія Драпалюк

Один працівник був тяжко поранений у живіт, руку та ногу. Його лікували у Сватовому, у нього дружина тяжко хвора. Вони лишилися на окупованій території; де вони зараз — невідомо. Два співробітники загинули. Постраждали й сім’ї співробітників, діти.

80 % будівель парку зруйновано. Відносно вціліла тільки адміністрація, де жили окупанти. Але вона теж розграбована, розбита. Села громади — Долина, Богородичне, Ярова, Тетянівка — мають 90–100 % пошкоджених будівель, практично жодного цілого будинку не лишилося. Вибиті вікна, знесені дахи, вигорілі хати, декому до фундаменту все рознесло.

Парк «Святі гори» просить про допомогу з обладнанням, щоб відновити роботу (там 80% будівель зруйновані) 2
Фото: Анастасія Драпалюк

95% території парку вдалося звільнити в жовтні. Зараз співробітники повертаються до нацпарку, допомагають громаді та сподіваються на відновлення.

Територією парку пересуватися заборонено, ходити можна суто по асфальту в дозволених місцях. Про наукову чи дослідну роботу наразі не йдеться — парк потроху приходить до тями та передусім забезпечує виживання людей, які тут лишилися та повертаються додому. Разом із місцевою владою працівники розміновують території та рублять дерева в господарській зоні, щоб люди мали чим обігріти домівки

Парк «Святі гори» просить про допомогу з обладнанням, щоб відновити роботу (там 80% будівель зруйновані) 3
Фото: Анастасія Драпалюк

Збитки, які завдали “Святим горам” росіяни, це мільйони або навіть мільярди гривень, говорить директор парку. Однак в пригоді стане будь-яка допомога. Нині парку потрібні:

  • комп’ютери та інша оргтехніка;
  • автомобілі;
  • електричні генератори;
  • матеріали та обладнання для ремонту приміщень;
  • пожежна техніка;
  • засоби пожежогасіння;
  • паливно-мастильні матеріали;
  • формений одяг;
  • спальники;
  • продукти довготривалого зберігання. 

Контактна особа: Сергій Приймачук, директор національного природного парку “Святі Гори”, +38 099 034 60 38, електронна адреса: [email protected], сторінка у фейсбуці:

https://www.facebook.com/svyatygory

.

Читайте також: 


Завантажити ще...