Чотирьом маріупольським педагогам оголосили про підозру у співпраці з окупантами. Ймовірні колаборанти працюють в “відділі освіти”, “університеті”, “ліцеї” та “Центрі дитячої та юнацької творчості”. За даними правоохоронців, освітяни впроваджують в окупованому місті російські стандарти освіти та висловлюють вдячність окупаційній владі.
Про це повідомили у пресслужбі Донецької обласної прокуратури.
За даними слідства, у 2022 році, після окупації Маріуполя росіянами, колишня заступниця директора з навчально-виховної роботи Маріупольського міського Палацу естетичного виховання (МПЕВ) очолила підвладний загарбникам “Центр дитячої та юнацької творчості”. В окупації жінка впроваджує освітні стандарти РФ, возвеличує Росію та т.з. “ДНР” та їхню роль в історії. Правоохоронці стверджують, що підозрювана заперечує існування культурних цінностей українського народу, його традицій, мови й державності.
Згідно з даними з відкритого доступу, “Центр дитячої та юнацької творчості” очолює Лариса Акуленко. До повномасштабного вторгнення жінка працювала заступницею директора з навчально-виховної роботи МПЕВ, керівницею культурно-просвітницького центру Приазовського державного технічного університету і студентського театру “Зелена лампа”.
Ще одна підозрювана у червні 2022 року очолила “Машинобудівний ліцей”. На цій псевдопосаді жінка затверджує правила прийому студентів, представляє заклад в органах окупаційної влади, контролює проведення масових заходів і подає на розгляд керівництву фейкові документи.
Згідно з даними окупантів, очолює ліцей Інна Сафановська.
Також правоохоронці оголосили про підозру очільниці одного з відділів “управління освіти” окупаційної адміністрації Маріуполя. Вона відповідає за проведення випускних іспитів та змінення шкільних освітніх програм відповідно до російських стандартів.
Ще один підозрюваний в окупації обійняв фейкову посаду “першого проректора Маріупольського державного університету ім. А. І. Куїнджі”. До повномасштабного вторгнення чоловік працював бухгалтером та викладачем одного з українських державних вишів. Правоохоронці стверджують, що зараз він організовує навчально-методичну роботу, контролює виховний процес, проводить іспити й захист дипломних робіт, а за відсутності ректора виконує його обов’язки.
У закладі, який окупанти відкрили у будівлі Маріупольського державного університету, згідно з даними їхнього сайту, першим проректором працює Дмитро Адамов, що має ступінь “кандидата наук з державного управління”. Чоловік очолює “кафедру фінансів та обліку”.
За даними слідства, усі четверо підозрюваних педагогів беруть участь у зйомках пропагандистських сюжетів ЗМІ окупантів, де висловлюють вдячність російським “волонтерам” та представникам окупаційної адміністрації міста.
Якщо їхню провину доведуть у суді, підозрюваним загрожуватиме до десяти років без права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
Нагадаємо, мешканця Маріуполя підозрюють у роботі на окупантів: він нібито очолив міське “управління ЖКГ”. Фігурант начебто розпоряджається власністю міста, віддає окупантам будівлі, які ті перетворюють на свої військові комендатури, та створює видимість плідної роботи на прийомах громадян.