Прихисток для переселенців Луківці
Шелтер у Лукавцях. Фото: ГО "Дівчата"

У селі Лукавці, що у Чернівецькій області, працює прихисток для переселенців від Г.О. “Дівчата” та “Дієва громада”. Він практично повністю безкоштовний (інколи потрібно платити тільки за світло), має розвинену інфраструктуру для дітей та шукає переселенців, яких можна поселити у вільні кімнати.

 

Про це в коментарі для Вільного радіо повідомила контактна людина прихистку Катерина Стражир.

Станом на ранок 13 січня у прихистку є три вільні кімнати: по одній на трьох, п’ятьох та шістьох або сімох людей. Шелтер має формат гуртожитку, та в кімнати переважно заселяють членів однієї сім’ї, тому шукають у першу чергу родини із дітьми.

Для останніх у прихистку також є дитяча кімната та комп’ютерний клас, де можна займатися навчанням в онлайн-форматі. Окрім цього, недалеко від шелтера розташовані сільські школа та садочок.

“Особлива увага у нас на сім’ї з дітьми, у нас є відповідна інфраструктура: дитячий та спортивний майданчики, і дитячий простір, і можливість займатися [навчанням] онлайн, якщо потрібно. Є комп’ютерний клас для дітей, які, наприклад, навчаються віддалено, і доступ до онлайн-школи”, — стверджує контактна людина шелтера Катерина Стражир.

Шелтер для переселенців Луківці
Шелтер у Лукавцях. Фото: ГО “Дівчата”
Шелтер для ВПО Луківці
Шелтер у Лукавцях. Фото: ГО “Дівчата”

Простір не адаптований для маломобільних людей, адже житлові приміщення там розташовані на другому поверсі будівлі. Також ініціатори проєкту не можуть гарантувати, що самотнім людям зможуть надати прихисток, адже у кімнати стараються заселяти сім’ї.

Також людей, які прибувають на проживання, можуть інколи попросити допомогти з підтримкою роботи прихистку: по черзі робити прибирання, розвантажувати гуманітарну допомогу, розкласти дрова.

Обмежень на час проживання у прихистку немає. Воно безкоштовне, але, коли виплачених державою грошей на оплату ЖКГ не вистачає, мешканців простору просять зібрати решту суми на оплату електроенергії. Втім, за останній рік цього ще не ставалося, стверджує Катерина Стражир.

На проживання в центрі можуть розраховувати такі категорії переселенців:

  • жінка + одна дитина (до 18 років);
  • жінка + дві дитини (до 18 років);
  • жінка + три дитини (до 18 років);
  • чоловік + жінка;
  • чоловік + жінка + одна дитина (до 18 років);
  • чоловік + жінка + дві дитини (до 18 років);
  • чоловік + жінка + три дитини (до 18 років).

Подати заявку на поселення в центрі тимчасового прихистку можна за посиланням.

Нагадаємо, станом на кінець 2023-го у Чернівцях та інших населених пунктах області було 77 прихистків, у яких безкоштовно могли оселитися 4195 переселенців. Майже третина з цих місць були вільними. Таким чином, Чернівецька область стала лідером серед інших регіонів країни за кількістю безоплатних кімнат. Це найактуальніший перелік прихистків для переселенців в області від державної влади, який є. Розповідаємо за посиланням, де розташовані прихистки для переселенців у регіоні, а також за якими номерами можна уточнити наявність вільних місць там.


Завантажити ще...