Підтримати
Працював з благодійниками. Що відомо про чоловіка, якого СБУ затримали за надання секретних даних бойовикам
Фото: СБУ

В чоловіка є можливість вийти з СІЗО, якщо він заплатить заставу. Але він каже, що таких грошей в нього немає.

 

Передісторія. 3 червня СБУ повідомила, що вони затримали та оголосили про підозру чоловіку, який співпрацює з благодійниками, а сам передає секретні дані про розташування сил ЗСУ, СБУ, Нацгвардії тощо бойовикам т.з. “ДНР”. Тоді пресслужба БФ “Право на захист” повідомила, що чоловік не є їхнім штатним співробітником, а лише ФОП, з яким вони співпрацюють за договором. Чоловік надав послуги з перевезень. 

Чоловік співпрацює зі слідством. Про це журналісти Вільного радіо дізнались з рішення Приморського районного суду м. Маріуполя Донецької області.

В справі, яку ми знайшли, співпадають і данні про надання бойовикам відомостей про розташування та маршрути пересування сил ЗСУ та інших військових формувань України, і стаття, за якою його підозрюють. Також стало відомо, що затримали чоловіка вранці 2 червня. А вже 3 червня йому оголосили про підозру. В цей же день СБУ і повідомила про затримання. 

У документі також підтверджуються слова БФ “Право на захист”, що чоловік — зареєстрований як фізична особа — підприємець. Ми з’ясували, що він також працює директором ПП “Багіра Сек’юріті”. Згідно з даними з Єдиного державного реєстру підозрюваного, ймовірно, звуть Андрій. Його прізвище та ініціали також зазначені в самій ухвалі суду в частині, де має розписатись підозрюваний. А основний вид діяльності його ФОП — пасажирський наземний транспорт, надання послуг з перевезення.

В матеріалах суду йдеться, що чоловік співпрацює зі слідством.

Чоловіка відправили в СІЗО. В суді прокуратура просила взяти чоловіка під варту. Аргументували тим, що Андрій може переховуватись від слідства, або продовжувати злочини.

Пояснювали, що домашній арешт давати не можна, адже у Краматорську, де мешкає чоловік, пролітають літаки. І він може й надалі передавати бойовикам інформацію про польоти військових, як (за даними слідчих) робив це й раніше. Але в альтернативу просили в суду дозволити Андрію вийти з-під варти під заставу у розмірі понад 680 тис грн. 

Однак, сам підозрюваний заявив, що його дохід дорівнює 13,5 тис грн. Дружина ж пояснила, що заробляє на місяць 15-16 тис грн. І грошей, які просять прокурори для застави, в них немає. Накопичень таких також немає.

Тож суд ухвалив прохання адвоката частково:

  • Андрія відправили у Маріупольський слідчий ізолятор до 31 липня включно. Запобіжний захід можуть продовжити, переобрати або залишити без нього.
  • Підозрюваний може вийти з-під варти під заставу у розмірі 181 тис грн.

Ми намагались поспілкуватись з Андрієм  за вказаним номером в анкеті підприємця в Мінюсті України, щоб розпитати про його позицію та чи вніс він заставу. Але на дзвінки ніхто не відповідає.

Зазначимо, чоловіка підозрюють в особливо тяжкому злочині — “Створення терористичної групи чи організації або участь в ній”. Якщо провину доведуть, то йому загрожує від 8 до 15 років тюрми з конфіскацією майна або без такої.

Читайте також:


Завантажити ще...