19-річний Ілля Гаманін став відомим у мережі, коли розбив державний герб на будинку культури в селі Петропавлівка під Куп’янськом. Після деокупації Харківщини він начебто вступив у лави бойовиків т.з. “ЛНР”, а наприкінці листопада загинув під Бахмутом.
Про загибель Іллі Гаманіна розповіли окупаційні джерела.
Ілля став відомим у мережі після ролика, який записали російські пропагандисти в окупованому селі Петропавлівка, що неподалік Куп’янська. На відео хлопець висловлювався проти України та розбив молотком герб України на місцевому будинку культури.
“Сьогодні молодіжна рада зібралася, щоб зняти символи злочинно-фашистської влади українців. Звичайно, ми не вандали, ми повністю мінятимемо [символіку] на наші російські символи”, — сказав тоді Ілля на відео, яке опублікували окупанти на початку липня.
Відео: Facebook/Вадим Крохмаль
Після цього Офіс генпрокурора України висунув хлопцю підозру у нарузі над державними символами України та пропаганді війни. Тоді за розбиття державного герба України Іллі загрожував штраф 850 гривень або до 3 років тюрми.
Ілля Гаманін навчався на 3 курсі медичного коледжу та був членом молодіжної ради Куп’янської міськради. Після окупації міста він забрав документи з медколеджу та, зі слів місцевих, сам викликався допомагати окупантам.
Коли у вересні 2022 року ЗСУ звільнили Куп’янськ і майже всю Харківську область, хлопець записався добровольцем до т.з. “2-го армійського корпусу ЛНР”. Разом з окупантами та їхніми поплічниками він воював проти України.
9 грудня в телеграм-каналі “молодіжного руху Харківської області “Час перших” написали, що Ілля загинув на фронті 24 листопада. Йому було 19 років.
“Загинув голова, лідер та дин із засновників молодіжного руху Харківської області “Час перших”, Гаманін Ілля Сергійович. <…> Юнак героїчно пав у боях за Артемівськ, діставши уламок у серце під час надання екстреної медичної допомоги пораненому товаришу”, — написали в незаконній організації.
Нагадаємо, про звільнення Куп’янська в Генеральному штабі ЗСУ повідомили вранці 10 вересня. Разом з ним на той момент українські військові повернули під свій контроль більш ніж 30 населених пунктів, які були під тимчасовою окупацією росіян. Згодом загарбників вигнали майже зі всієї Харківщини.
Читайте також: