Підтримати
гроші гривні
Фото з відкритих джерел

Фізичні особи-підприємці I-II групи, платники податку на спрощеній системі оподаткування, зможуть під час карантину та один місяць після нього отримувати грошову допомогу на своїх дітей до 10 років.  

 

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики. Уряд виділив на це понад 1,5 млрд грн з фонду боротьби з COVID-19. І програма має запрацювати найближчим часом.

ФОП може претендувати на таку допомогу, якщо:

—  працює за спрощеною системою оподаткування;

— належить до I або II групи платників єдиного податку (тобто не має найманих працівників);

— сплачував ЄСВ весь 2019 рік (або всі наступні місяці після реєстрації, якщо зареєструвався впродовж 2019 року).

Виплату можна буде отримувати на кожну дитину до 10 років на весь період карантину та місяць після нього в розмірі прожиткового мінімуму. Він становить 1 779 грн для дітей до 6 років та 2 218 грн —  для дітей старше 6 років.

Оформити таку допомогу можна буде онлайн. 

“На сайті Мінсоцполітики буде віконце, в якому потрібно буде заповнити форму за допомогою електронного цифрового підпису та додати певні документи. І за 3 дні цю інформацію оброблять в управлінні соціального захисту і перерахують кошти на картки таких підприємців. Тобто це абсолютно спрощений доступ, нікуди не потрібно йти”,  —  повідомила міністерка соціальної політики Марина Лазебна в ефірі ТСН.

В уряді зазначають, що таким чином планують підтримати понад 300 тис сімей ФОПів. Більшість таких підприємців працює у сфері послуг.

Нагадаємо, уряд виділив майже 5 млрд допомоги підприємцям малого та середнього бізнесу. Держава компенсує ⅔ окладу найманих працівників тих підприємців, яким заборонили працювати на час карантину. Від 17 березня не працюють ресторани та кафе, торговельно-розважальні центри, фітнес-центри, заклади культури. Дозволили лише працювати заправкам, аптекам, банківським та страховим установам, а також магазинам, що торгують продуктами та засобами гігієни. Пізніше до переліку додали також господарчі магазини та СТО. З 25 березня заборонили працювати ринкам. Також заборонили приміське, міжміське, внутрішньообласне та міжобласне транспортне сполучення. 

Одночасно з 17 березня в державі посилили кримінальну відповідальність за порушення санітарних правил під час епідемії коронавірусу. Порушників карантину штрафують на суму від 17 тис до 51 тис грн, або саджають під домашній арешт або у тюрму на період від 6 місяців до 8 років. Сотні тисяч найманих працівників по всій країні втратили роботу. Приватні торговці ринків в деяких містах області протестували проти заборони.  

Читайте також:


Завантажити ще...