Столичний дитячий кардіохірург родом з Горлівки Юлія Кузьменко балотується до Верховної Ради на довиборах в 50-му окрузі Донецької області від Європейської Солідарності. Жінка є однією з 3-х фігурантів у резонансній справі вбивства у столиці журналіста Павла Шеремета та знаходиться під домашнім арештом.
Про це повідомляє сама Юлія Кузьменко у своєму Facebook. Вона відома в Україні дитячий кардіохірург, кандидатка медичних наук, волонтерка, громадська діячка та військова медик.
“Йду на довибори в ВР по 50-му округу (Покровськ, Добропілля, Мирноград) від партії Європейська Солідарність. Позапартійно. Основний конкурент – ОПЗЖ. … я знов повертаюся на свій Донбас – тільки з іншими можливостями… моя боротьба…моя Україна…”, — повідомляє жінка.
Виборчий процес вже розпочався з 27 січня, а самі вибори мають відбутися 28 березня. Тут немає свого нардепа, тому що Руслан Требушкін (який представляв ці громади у парламенті) восени виграв й місцеві вибори та повернувся на пост міського голови Покровська.
До 50-округу відносяться міста Добропілля, Мирноград, Покровськ, Білицьке та прилеглі селища. Для проміжних виборів 28 березня тут вже офіційно зареєструвалися як кандидати в народні депутати Валентин Рибін від політичної партії “Партія Шарія” та Вікторія Шилова від політпартії “Держава”.
Юлії Кузьменко 41 рік, вона народилася у Горлівці. Закінчила медичний університет ім. Богомольця у Києві та стала дитячим кардіохірургом. З 2003 року працює в Науково-практичному центрі дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ. З 2007 року завідує відділенням Рентгеноангіографії та ендоваскулярної хірургії в Центрі дитячої кардіохірургії.
Після початку російської агресії на Донбасі була волонтеркою у Євромайдан SOS. У 2018 році один з українських телеканалів зняв про неї короткий документальний фільм. В тому ж році вона увійшла у список 100 найвпливовіших жінок України за версією журналу “Фокус”.
12 грудня 2019 року її заарештували як одну з підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета.
Нагадаємо, 25 жовтня в країні відбулися місцеві вибори. Люди обирали депутатів сільських, селищних й міських рад та сільських, селищних і міських голів. Ці вибори не відбулися не лише на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму, а й у 18-ти прифронтових громадах Донеччини та Луганщини. Як живе без виборів одна з таких громад, Світлодарська, ми розповідали в окремому матеріалі.
Читайте також: