Підтримати
Підозрюваного у держзраді Медведчука залишили під домашнім арештом. Деталі
Фото: Ян Доброносов/Телеграф

Слухання щодо продовження домашнього арешту тривало близько 13 годин.

 

Передісторія.

В середині травня цього року керівники силових структур СБУ та Офісу Генпрокурори заявили, що підписали підозру у державній зраді та розграбуванні національних цінностей на окупованій території лідеру партії “Опозиційна платформа — За життя” Віктору Медведчуку та його другу і однопартійцю Тарасу Козаку. Підозрюють їх за кількома кримінальними епізодами:

  • передача російській владі надр, які знаходяться на окупованій території Криму;
  • передача інформації про місцезнаходження українських військових спецслужбам РФ;
  • створення схеми вербування українських громадян.

Слідчі запевняють, що головний організатор цих схем ㅡ Віктор Медведчук, а Козак йому лише допомагав. 

Для довідки:
Віктор Медведчук — лідер партії “Опозиційна платформа — За життя”, за сумісництвом ㅡ олігарх, власник заблокованих проросійськи налаштованих телеканалів “112 Україна”, NewsOne та ZIK, а також кум президента країни-агресора Росії Володимира Путіна. Більше про те, в чому підозрюють нардепів, читайте в матеріалі: Лідеру “ОПЗЖ” Медведчуку та його колезі хочуть оголосити про підозру в держзраді (ОНОВЛЕНО)

Тарас Козак у 2019 році став народним депутатом 9 скликання від партії “Опозиційна платформа — За життя”. Член однойменної фракції. Член Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. Член Політичної Ради партії “Опозиційна платформа — За життя”.

 

Коли Медведчуку хотіли оголосити про підозру, то силовики приїхали до нього додому, щоб водночас і провести обшуки. Але охоронці Віктора Медведчука заявили, що нардепа “немає вдома”.

Згодом Медведчук з’явився сам — прийшов на допит. Він заявив, що не буде переховуватись від слідства. 

Офіс Генпрокурора подав до суду клопотання, щоб Віктора Медведчука відправили під варту у СІЗО, але з можливістю вийти під заставу у 300 мільйонів гривень. Медведчук тоді заявляв, що таких грошей в нього немає, адже його активи заблокували санкціями. Проте він вірить, що “друзі йому допоможуть назбирати цю суму”.

Однак, суд вирішив інакше. 13 травня Печерський суд Києва відправив Медведчука під домашній арешт на 2 місяці. Засідання тоді тривало майже 8 годин.

Домашній арешт Медведчуку продовжили. 

8 липня Печерський суд знову зібрався, щоб вирішити питання, чи продовжувати Медведчуку запобіжний захід. Цього разу засідання тривало ще довше — 13 годин. Про це повідомляють видання Укрінформ та Українська правда.

Підозрюваного у держзраді Медведчука залишили під домашнім арештом. Деталі

Фото: Ян Доброносов/Телеграф

О 10-й вечора суддя Сергій Вовк заявив, що суд пішов у нарадчу кімнату, а рішення оголосить близько 8:00-8:30 наступного дня. Суддя вирішив продовжити Віктору Медведчуку запобіжний захід у вигляді домашнього арешту ще на 2 місяці. Тобто, він знаходитиметься вдома щонайменше до 7 вересня. 

Однак, адвокати нардепа заявили, що рішення ㅡ незаконне і вони будуть подавати апеляцію. А Медведчук заявив, що домашній арешт заважає йому працювати.

Що ще не подобається адвокатам нардепа. 

На засіданні 8 липня захисники Медведчука заявляли, що прокуратура у цій справі ㅡ упереджена і зацікавлена в результатах розслідування. Тому просили суд зробити відвід.

Крім того, вони просили скасувати будь-який запобіжний захід, адже вважають, що ця справа — це переслідування опозиції. 

До того ж, під час розгляду питання запобіжного заходу адвокати кума Путіна просили зробити перерву на 3 години, щоб нардеп поїхав додому пообідати. 

Але суддя відмовив у всіх клопотаннях адвокатів Медведчука.

Нагадаємо, журналісти-розслідувачі проєкту Bihus.Info опублікували десятки годин телефонних розмов Медведчука. Виявилось, що ще з 2014 року він напряму говорив з бойовиками т.з. “ЛДНР” та російською владою, а також домовлявся про обміни бізнесів тощо. Більше ви можете дізнатись на проєкті розслідувачів.

Читайте також:


Завантажити ще...