26 лютого двом підліткам, яких підозрюють у побитті волонтера з Бахмута Артема Мирошниченка, продовжили запобіжний захід. Допоки слідчі чекають на результати експертизи, хлопців триматимуть в СІЗО.
Клопотання про продовження запобіжного заходу підтримали в залі засідань Артемівського міськрайонного суду. Про це журналістам Вільного радіо розповіла суддя-спікер Артемівського міськрайонного суду Ольга Конопленко.
Микола Барабаш та Олександр Баришок залишаться під вартою до 31 березня.
“Підставою для продовження строків тримання під вартою стало те, що під час здійснення досудового розслідування ще необхідно виконати низку слідчих дій. Зокрема витребувати з Дніпропетровського обласного судового бюро експертиз судово-медичну експертизу, щоб дати можливість підозрюваному та захиснику ознайомитись з висновком вказаної експертизи, а також скласти обвинувальний акт і вручити підозрюваному”, — розповіла в коментарі Вільному радіо Ольга Конопленко.
На жодному з засідань, на якому продовжували запобіжний захід, активістів не було.
Нагадаємо, ввечері 29 листопада 2019 року на вулиці знайшли непритомного волонтера й активіста з Бахмута Артема Мирошниченка. Його побили в мікрорайоні, де він мешкав. Слідство встановило, що двоє неповнолітніх хлопців – 16-річний Микола й 17-річний Олександр — наздогнали чоловіка та почали його бити. Мирошниченко отримав тяжку травму головного мозку і більш ніж тиждень був у комі.
Нападників знайшли та затримали на наступний день. 16-річному Миколі оголосили про підозру, а 3 грудня місцевий суд Бахмута відправив неповнолітнього “бійця” на два місяці під домашній арешт.
5 грудня Артем Мирошниченко помер, тож правоохоронці перекваліфікували звинувачення.
7 грудня Артемівський міськрайонний суд за новою підозрою відправив 17-річного Олександра Баришка на 2 місяці в СІЗО. 11 грудня на 60 днів арештували й 16-річного Миколу Барабаша. Обидва не мають права внести заставу.
Нападникам загрожує до 10 років тюрми.
Артема Мирошниченка провели в останню путь 8 грудня 2019 року. Його поховали на кладовищі в Ямполі, де лежать більшість його близьких родичів.
Зазначимо, місцеві активісти, а також деякі ЗМІ почали повідомляти, що начебто на Артема Мирошниченка напали через українську мову. Таку інформацію місцевій журналістці розповів свідок, який досі не повідомив про це в поліцію.
Уповноважена із захисту державної мови Тетяна Монахова висловила свою позицію стосовно причини вбивства волонтера й активіста Артема Мирошниченка. На її думку, мовне підґрунтя у цій справі має довести слідство, а люди розповсюджують інформацію про “вбивство за мову” через надмірну емоційність.
Читайте також: