У суді Слов’янська відбулось чергове засідання у справі загибелі бахмутського волонтера Артема Мирошниченка. Двом неповнолітнім нападникам подовжили запобіжний захід. Їх триматимуть під вартою до 29 травня.
Про це Вільне радіо дізналося з відео засідання, яке виклав у Facebook слов’янський активіст.
Нагадаємо, для розгляду цієї справи в Артемівському міськрайонному суді не вистачило потрібної кількості суддів, тому засідання перенесли до Слов’янського міськрайонного суду.
На цьому засіданні за пластиковою огорожею на лаві підсудних знаходилися одразу обидва підозрюваних — Олександр Баришок та Микола Барабаш. В судовій залі окрім колегії суддів та прокурора також були присутні рідні підлітків — мати Баришка та батько Барабаша. Захисниця Барабаша брала в засіданні участь через відеозв’язок. Всі присутні, окрім фігурантів справи, були в масках через карантин. Ані бахмутські активісти, ані родичі загиблого не змогли відвідати це засідання.
Зазначимо, спочатку відвідувачів засідання запустили до зали суду, а потім видалили, пославшись на постанову Кабміну та розпорядження Слов’янського міськрайонного суду про обмеження на час карантину. Судді дозволили відвідувачам залишити фото- та відеокамери для знімання процесу. Брат загиблого Сергій Мирошниченко також повідомив, що на цьому засіданні не було й адвоката потерпілої сторони, оскільки той знаходиться на самоізоляції.
Колегія суддів ухвалила подовжити підозрюваним тримання під вартою до 29 травня. Судді обґрунтували своє рішення тим, що підсудний Баришок може переховуватися на окупованій території, оскільки зареєстрований там, а підсудний Барабаш може впливати на свідків. Наступне засідання, на якому почнуть розглядати справу по суті, відбудеться в тому ж суді 9 квітня.
Нагадаємо, ввечері 29 листопада 2019 року на вулиці знайшли непритомного волонтера й активіста з Бахмута Артема Мирошниченка. Його побили в мікрорайоні, де він мешкав. Слідство встановило, що двоє неповнолітніх хлопців – 16-річний Микола й 17-річний Олександр — наздогнали чоловіка та почали його бити. Мирошниченко отримав тяжку травму головного мозку і більш ніж тиждень був у комі.
Нападників знайшли та затримали на наступний день. 16-річному Миколі оголосили про підозру, а 3 грудня місцевий суд Бахмута відправив неповнолітнього “бійця” на два місяці під домашній арешт.
5 грудня Артем Мирошниченко помер, тож правоохоронці перекваліфікували звинувачення.
7 грудня Артемівський міськрайонний суд за новою підозрою відправив 17-річного Олександра Баришка на 2 місяці в СІЗО. 11 грудня на 60 днів арештували й 16-річного Миколу Барабаша. Обидва не мають права внести заставу. Якщо суд доведе їхню провину, нападникам загрожує до 10 років тюрми.
Артема Мирошниченка провели в останню путь 8 грудня 2019 року. Його поховали на кладовищі в Ямполі, де лежать більшість його близьких родичів.
Зазначимо, місцеві активісти, а також деякі ЗМІ почали повідомляти, що начебто на Артема Мирошниченка напали через українську мову. Таку інформацію місцевій журналістці розповів свідок, який досі не повідомив про це в поліцію.
Уповноважена із захисту державної мови Тетяна Монахова висловила свою позицію стосовно причини вбивства волонтера й активіста Артема Мирошниченка. На її думку, мовне підґрунтя у цій справі має довести слідство, а люди розповсюджують інформацію про “вбивство за мову” через надмірну емоційність.
Читайте також: