В Україні вже формують кадровий резерв з державних посадовців, вчителів та лікарів, які працюватимуть на звільнених територіях. Донеччина посіла друге місце по країні за кількістю заявок. Розповідаємо про кадровий резерв Донецької області та як до нього долучитись.
Про формування кадрового резерву розповіла міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.
“Уже більше тисячі заявок [від охочих долучитися до кадрового резерву]. [Перший за кількістю заявок] Крим, потім іде Донеччина, потім — Луганщина. До речі, звертаються як чоловіки, так і жінки. Спочатку, перший тиждень, більшість були жінки, а зараз уже, як то кажуть, паритет”, — розповідає Ірина Верещук.
Кожен може записатись та сформувати резерв з 22 категорій. Найбільше кадровий резерв потребує:
Щоб записатись у кадровий резерв, який працюватиме у закладах на звільнених територіях, слід зайти на сайт Національної державної служби або Державного агентства резерву України. Далі слід увійти на свій акаунт за посиланням та пройти авторизацію. Після перевірки даних ви отримаєте повідомлення про зарахування у кадровий резерв.
Нагадаємо, на Донеччині офіційно зареєстровані 6 тисяч безробітних. 1,5 тисячі з них — переселенці. З початку відкритого вторгнення на обліку у центрах зайнятості поменшало безробітних. Робота на Донеччині є в основному для людей робітничих спеціальностей.
Станом на липень 2023 року на деокупованих територіях Донецької області найбільше не вистачає будівельників, комунальників та водіїв. Також затребувані кухарі, медики й електрики. Середній розмір зарплати, яку пропонують, — 11 тисяч гривень.
Через повномасштабну війну в Україні цього року замовлять більше спеціальностей, яких стало бракувати. Найбільша потреба зараз — у медиках, реабілітологах та соцпрацівниках.