Виготовленням зефіру Світлана Новікова зацікавилася ще 2021 року, коли жила в Маріуполі. Туди вона переїхала з Донецька, рятуючись від війни на сході. Однак 2022-го жінці знову довелося переїжджати, а улюблену справу відкласти на невизначений термін. Натхнення повернулося після подарунку, який зробили Світлані її діти.
Ми поспілкувалися з кондитеркою про те, як зараз просувається її бізнес та як вона планує його розвивати.
Ідеєю виготовляти букети з зефіру Світлана зацікавилась у 2021 році, коли жила у Маріуполі. Вона побачила рекламу у фейсбуці та вирішила записатися на навчання. Жінка згадує: опанування нової справи виявилося довгим та непростим.
“Але я не здавалась. Дивилась різні відео, і все це самотужки опановувала. І так потихеньку вже почала на роботу приносити свої витвори й пригощати колег. Тоді я в банку працювала. Усім дуже подобалось, бо таке чудо ніхто не бачив і ніхто не робив”, — ділиться з посмішкою Світлана.
Захоплення зефірною флористикою переросло у серйозний інтерес до кондитерської справи. Поступово Світлана покращувала свої навички та згодом почала ділитися своїми роботами у соцмережах. Тоді ж їй стали надходити перші замовлення.
У 2014 році жінка виїхала з Донецька, а в 2022 вона мусила покинути Маріуполь — місто, де за рік до повномасштабного російського вторгнення почала створювати їстівні квіти. Довелося перервати свою справу та освоюватись на новому місці — цього разу у Дніпрі.
“Треба було рухатись далі, але я деякий час нічого не робила, бо не мала обладнання. Й купувати не було на що, а воно ж таке дороге й будь-що не використаєш, бо не вийде маса. У Дніпрі було не до зефіру. Ще депресія, адже ми вже другий раз переїжджаємо”, — розповідає Світлана про важкий період адаптації.
Впоратися з емоціями та повернутись до улюбленої справи допомогли діти.
“Вони відчули, що я почуваю себе пригніченою, і вирішили підтримати. Тоді діти купили мені міксер для виготовлення зефіру. Ми виїхали в квітні 2022 року, а квіти я почала робили аж у 2023 році”, — згадує кондитерка-флористика.
Родина, додає вона, допомагає їй зі справами й зараз.
“Для мене діти дуже велика підтримка. Старший син думає над стратегією, допомагає з інстаграмом і текстами, щоб мама залишалася в тренді. Молодший — майстер на всі руки, він облаштував магазин і займається всіма технічними питаннями”.
Набрати обертів у роботі Світлані допомогла участь у ярмарку релокованого бізнесу. Завдяки цьому заходу про кондитерські вироби дізналося більше людей.
Щоб удосконалити свої вміння, жінка відвідувала курси українських майстрів.
“Я тоді купила курс нашого українського кондитера і пройшла навчання. Потім другий курс, а тепер вже розумію всю цю хімію зефіру”, — ділиться Світлана.
Робота з зефіром для Світлани стала не тільки засобом заробітку, але й своєрідною медитацією.
“Коли починаю творити, то народжується квітка, і я забуваю про все інше, що відбувається навколо, будь-то вибухи чи щось пролетіло”, — стверджує співрозмовниця.
Світлана зазначає: для неї важливо не лише робити квіти гарними, але й пропонувати клієнтам нові смаки.
“Мій зефір, можливо, не є найособливішим, але я завжди гарантую високу якість і смак”, — говорить жінка, пояснюючи свій підхід до роботи.
Класичний зефір створюється з маси на основі яблучного пюре, й більшість майстрів зазвичай працюють тільки з одним смаком. Світлана ж серед тих, хто любить експериментувати. У її асортименті є зефір із м’ятою, кавою, лавандою та ягодами, а є й екстравагантні поєднання, як от персик з базиліком або груша з сиром дор блю.
“Буває, люди дивуються, що це взагалі можна їсти і що це може бути в зефірі”, — сміється майстриня.
Також у її “арсеналі” є пельмені і часник із зефіру. Цей набір вона створила для чоловіків.
Цьогоріч кондитерка замислилась над створенням курсу з виготовлення зефірних квітів. Каже, що на це рішення її наштовхнув син.
“Він запитав, що я буду робити, коли вже не зможу самостійно виготовляти зефірні квіти. Це змусило мене задуматися, й я вирішила, що хочу зосередитися на навчанні інших. Ми вже частково створили онлайн-школу, але поки призупинили її через технічні питання”, — ділиться планами на майбутнє Світлана.
Тож поки що навчання проходитиме у магазині, де Світлана продає свої витвори. Жінка планує навчати людей усіх вікових категорій.
“В суботу, 17 серпня, стартуємо з безкоштовних дводенних курсів, щоб побачити, як все піде. Це буде для мене новий досвід, тому хочу спочатку провести кілька безкоштовних майстеркласів, щоб зрозуміти, як краще організувати платні”, — розповідає Світлана.
Кожна група, з якою займатиметься майстриня, матиме два дні, аби пізнати світ зефіру: перший день присвячений основам, а другий — практичній роботі над квітами.
Записатися на безкоштовний майстер-клас до Світлани можна за цим посиланням. На серпень групи вже набрались, а ось на вересень ще є вільні місця.
“Для глибшого навчання потрібно більше часу та підтримки. На ознайомчих курсах я дам лише базову інформацію, а для серйозного навчання вже потрібні спеціалізовані курси з онлайн-підтримкою”, — пояснює Світлана.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про ще одну переселенку з Донеччини Вікторію, яка знайомить світ з багатством української спадщини. У своїх соцмережах дівчина показує старовинні українські строї та готує традиційні страви.