На 3-му поверсі шкільної будівлі вже йдуть оздоблювальні роботи. В решті приміщень зробили менше.
Школа№18 поки єдина з 3-х міських шкіл, де капремонт триває гладко: без великих пауз у роботах, простоїв, обвалів стін чи неякісно виконаних робіт.
“Очікуємо, що до 1 вересня мають бути зроблені 3 поверхи, 4 блоки та їдальня з харчоблоком. Решту, зокрема спортзал, будуть доробляти восени. Люди стараються, роботи просуваються дуже швидко. Роблять добре, на совість”, — розповідає в коментарі Вільному радіо в.о. директора Ірина Діброва.
Її слова перериває гучний шум електроінструментів: проходимо повз харчоблоку та їдальні. Тут завершують демонтаж всього старого.
За словами начальниці управління освіти Бахмутської міськради Наталі Дроздової, договір з підрядником укладений до кінця цього грудня.
“Але вже на сьогодні підрядник йде з фактичним випередженням графіку робіт. Я не скажу остаточно, що 1-го вересня всі діти займатимуться у вже оновленій школі, але ми плануємо до 1-го вересня віддати хоча б частину приміщень для занять”, — розповідає очільниця бахмутських освітян.
За словами представника підрядної організації, щоденно на об’єкті працюють до 40 робочих.
“Повністю замінили систему опалення, водопровід, каналізацію та електромережі — на 90%. Реконструкції даху у проєкті немає, його нещодавно ремонтували. Завершуємо демонтажні роботи та починаємо фінішну обробку 1-го поверху”, — розповідає виконроб, представник підрядника ТОВ “Автоінтерстрой” Євген Кот.
Неподалік височіє гора будівельного сміття під два поверхи заввишки. І це, за словами виконроба, звідси вже вивезли 140 тонн будівельного сміття.
“Тут одного лінолеуму було стільки тисяч квадратів… Понад сто дверей вже зняли, і це ще не всі. А скільки усіляких шафок, дерева, подіумів усіляких, які треба було демонтувати!”, — каже чоловік.
Заходимо у головний шкільний корпус. Тут розташована адміністрація, всі кабінети для старшокласників та бібліотека. Перший поверх поки більше схожий на будівельний склад.
На другому поверсі приблизно те ж саме, але стіни вже обшиті каркасом.
До приміщення бібліотеки встановили спеціальні протипожежні двері.
А ось 3-й поверх вже кольоровий — він майже готовий. В коридорі стіни вже обшиті плитами у спокійних жовто-зелених кольорах плитами “триплат”.
“Гіпсокартон — 10 мм (завтовшки, — ред.), а ось тут — 15 мм. На третьому поверсі залишилось “необшитими” 4 кабінети, він фактично готовий”, — звітує наглядач будівельників.
Тут вже змонтована протипожежна сигналізація.
“Оцей білий провід — це сигналізатор, помаранчевий — це звукове сповіщення, будуть динаміки встановлені: “Пожежа, покиньте приміщення згідно із планом евакуації!”. Ось тут буде пожежна кнопка, їх буде дві на поверсі, біля кожної сходової клітини”, — показує виконроб.
На питання чи буде у школі взимку тепло, виконроб цитує проєктувальників: “так” та пояснює чому.
“Труби опалення тепер чисті, не забиті, а батареї сучасні, з високим ККД тепловіддачі та фольгованими екранами (аби тепло не йшло у стіну, а йшло всередину приміщення)”, — каже Євген Кот.
На кожному поверсі встановлять по 4 кондиціонери.
“Вони необхідні. Так, на 3-му поверсі 3 кондиціонери ставлять у кабінеті інформатики, адже там сервери та комп’ютери, і він буде нагріватися”, — пояснює виконроб.
А 4-й кондиціонер буде у кабінеті хімії.
“Буде водопровід у парти. Не знаю звідки візьмуть такі парти, але ми зробили все, що від нас залежить”, — каже Євген та показує клас хімії.
Та особливо важлива річ: на 2 та 3-му поверхах облаштовують вбиральні. І це будуть не “дірки у підлозі”. Зазначимо, до цієї реконструкції на цих поверхах туалетів просто не було (хоча й старим проєктом ще за радянських часів вони були передбачені).
“При здачі в експлуатацію школи вони були: труби ми знаходимо. Будуть 3 стаціонарні унітази з перегородками та дверями”, — показує готові комунікації представник підрядника.
Майстерні трудового навчання ймовірно розберуть: представник підрядника показує тріщини. А нові кабінети трудів облаштують всередині основної будівлі.
“Будівля в аварійному стані. Зробили заміри грунту, фундаментів, приїздили експерти — очікуємо на результати цієї експертизи”, — каже Євген Кот.
Нагадаємо, невдовзі за понад 92 млн грн реконструюватимуть і школу № 24 у Бахмуті.
Читайте також: