Станом на 21 січня ЦВК зареєструвала ще 7 кандидатів у Президенти. Загалом їх тепер 12 чоловік. Ми зібрали для вас інформацію про другу п’ятірку зареєстрованих. Хто вони та що обіцяють – читайте далі.
Балашов Геннадій Вікторович, йому 58 років, має вищу освіту. Наразі проживає у Києві, висувається від Політичної Партії “5.10”.
У власності має два житлових будинки. Один розміром майже 470 квадратних метрів, другий – 100 квадратних метрів, у співвласності з дружиною. Крім того, у підприємця є п’ять квартир у Києві, ще п’ять у співвласності з дружиною та донькою, і ще одну – у співвласністю з іншою жінкою.
Балашов обіцяє українцям податковий рай, а саме: відновити справедливість і звільнити громадян України від “грабіжницьких” податків, підняти пенсію до 200-500 доларів. Свою передвиборчу програму він називає Великою антибюрократичною революцією. Крім того, підприємець не забув про Крим та Донбас. Їх він збирається повернути та налагодити мир на окупованих територій.
Повну передвиборчу програму можна подивитися за посиланням.
Зазначимо, що варіант Балашова не відповідає економічним реаліям України. Крім того, знижувати податки та піднімати соціальні виплати одночасно – неможливо.
Богомолець Ольга Вадимівна, 1966 року народження. Народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, самовисуванець. Проживає у місті Києві, має вищу освіту.
У декларації на 2017 рік вказала шість квартир у Києві, чотири житлові будинки, один з яких має площу майже 540 квадратних метрів. Також депутатка задекларувала понад 120 картин.
У своїй передвиборчій програмі позначила такі пункти:
1.Обов’язкове медичне страхування.
2.Підвищення зарплат українським військовим.
3.Розширення пільг для багатодітних сімей.
Передвиборчу програму можна подивитися тут.
Додамо, що Богомолець відома своєю позицією проти чинної виконуючої обов’язки міністра охорони здоров’я Уляни Супрун та реформи медицини в Україні. Крім того, було декілька скандалів, коли Богомолець разом з комітетом намагались зупинити зміни від Міністерства. Серед них були ті, що руйнували корупційні схеми в медицині.
Стати президентом виявив бажання і Гриценко Анатолій Степанович. Йому 61 рік, живе у Києві. Член Політичної партії “Громадянська позиція”, від якої і висувається. Наразі займає посаду доцента кафедри політології Києво-Могилянської академії.
Відповідно до декларації, утримує Гриценка дружина. Особистого житла він не має, тільки автомобіль VOLVO, пенсію у розмірі 11635 грн та заробітну плату 1200 грн.
Передвиборчі обіцянки Гриценка рясніють словом “буде”. Він заявляє, що Крим буде українським, але механізму його повернення не прописує. Це стосується і інших обіцянок. У кандидата відсутні будь-які програми або плани вирішення заявлених ним проблем.
Детальніше можна подивитися тут.
Варто зазначити, що Гриценко вже балотувався у Президенти на попередніх виборах. Скромний викладач залишив ЦВК 2,5 млн гривень, і тепер вніс стільки ж. Між виборами про нього майже нічого не було чутно. Політичної реклами Гриценка на цей час досить мало.
Купрій Віталій Миколайович, 1973 року народження, проживає у Києві. Безпартійний та самовисуванець. Народний депутат України, займає посаду заступника голови Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.
У власності має квартиру у Грузії за понад 1,1 млн грн. Також має три автомобілі.
Купрій обіцяє перемогти у війні з Росією, запровадивши воєнний стан на окупованих та прилеглих до них територіях. Визначив собі за мету і націоналізацію державних підприємств, щоб збагатити бюджет.
Повний текст передвиборчої програми дивіться тут.
Нагадаємо, воєнний стан вводить не Президент, а Рада національної безпеки та оборони за погодженням з Верховною радою. Коли в Україні вводили перший в її історії воєнний стан – Петро Порошенко зіштовхнувся із великим супротивом.
Ще одним кандидатом у президенти став Мураєв Євгеній Володимирович.
1976 року народження, проживає у Харкові. Народний депутат України, висувається від політичної партії “НАШІ”, є її членом.
За даними декларації, він має квартиру у Харкові за понад мільйон гривень та автомобіль LEXUS.
Мураєв обіцяє знищити корупцію, налагодити мир в Україні та зайнятися децентралізацією. Як він це робитиме – не вказує.
Детальніше передвиборчі обіцянки кандидата можна подивитися тут.
Варто зазначити, що Мураєв володів телеканалом Newsone, який звинувачують у проросійській позиції. Підтримку Росії політологи та деякі народні депутати приписують і самому кандидату.
Нагадаємо, що документи, які необхідні для реєстрації кандидатів на пост Президента України, всі охочі можуть подати до ЦВК до 3 лютого 2019 року. Реєстрація кандидатів триватиме до 8 лютого. Гроші, які внесуть кандидати, повернуть лише тим, хто пройде у другий тур, або виграє вибори. Інші внески – підуть в бюджет. Адже очікується, що проведення виборів коштуватиме близько 2 млрд гривень. І хоча багато політиків вже заявили про свої президентські амбіції, нести документи до ЦВК вони не поспішають.
Першими п’ятьма кандидатами на пост президента стали Сергій Каплін, Валентин Наливайченко, Андрій Садовий, Віталій Скоцик та Ігор Шевченко. Про них можна почитати за посиланням.