Покровська громада стала 19 громадою регіону, яку віднесли до зони активних бойових дій. Чи зможуть тепер місцеві жителі отримувати компенсації за знищене та пошкоджене житло — розбираємося далі.
Про зміни до в переліку територій активний бойових дій журналісти Вільного радіо дізналися з наказу Мінреінтеграції №309.
Станом на початок жовтня 2024 року до зони активних бойових дій належали 18 громад регіону. Зокрема, найбільше їх у Покровському районі, а найменше — у Волноваському.
Однак згідно з оновленим наказом, Покровська громада офіційно стала 19 територією регіону в зоні активних бойових дій лише наприкінці жовтня. Тепер на цих територіях залишаються проживати загалом близько 63 тисяч людей, зокрема 748 дітей.
Водночас у постанові Кабміну № 473 від 19 квітня 2022 року зазначено, що спеціальні комісії повинні обстежувати зруйноване житло в районах, де ведуться або велися активні бойові дії.
Так, комісії органів місцевого самоврядування в зонах активних бойових дій можуть розглядати заяви від громадян, проводити огляд та робити акт обстеження. Однак лише в разі, якщо виїзд на огляд не загрожує життю та здоров’ю членів комісії.
Детальніше про цю процедуру ми розповідали в окремому матеріалі.
Журналісти Вільного радіо запитали уточнення щодо ситуації конкретно в Покровській громаді у заступника голови військової адміністрації Олексія Стебеля, але він відмовився надати додаткові деталі.
“Всі нормативно-правові акти прописані у цьому законі. Я не даю коментарі по законах, навіщо?”, — сказав посадовець.
Нагадаємо, житло сотень тисяч жителів Донеччини постраждало від боїв, у деякі оселі снаряди влучають по декілька разів. Ми поговорили з жителями регіону, які вже отримали компенсацію за пошкоджене чи зруйноване житло. Розбираємось на прикладах, як на Донеччині працює “єВідновлення” та за яких умов можна податися повторно.