Підтримати
Зображення до посту Поліція в смартфоні: на Донеччині запрацював додаток, в якому можна повідомити про злочин
Фото: Вільне радіо

Завдяки смартфону тепер можна відправити фотографію правопорушення, поскаржитись або оцінити правоохоронця за його номером жетона, або викликати поліцію “в два кліка”. В Донецькій області запустили мобільний додаток My Pol.

 

Це як диспетчер поліції в смартфоні, куди можна повідомити про правопорушення або подзвонити до поліції. Завантажити цей додаток для системи Android можна за цим посиланням, а для Iphone – натиснувши тут.

Реєстрація

Після завантаження додатку на мобільний пристрій необхідно пройти реєстрацію. А саме вказати своє прізвище, ім’я та по батькові, а також номер мобільного телефону і електронну пошту. Наприкінці приходить SMS-повідомлення з кодом, який необхідно вставити у відповідне вікно. Після цього реєстрація завершена.

Поліція в смартфоні: на Донеччині запрацював додаток, в якому можна повідомити про злочин

Повідомити про правопорушення по фотографії

Якщо людина стала свідком кримінального або адміністративного правопорушення,  необхідно звернутися за номером 102 або повідомити через мобільний додаток. В головному меню вам запропонують обрати одну з 18 категорій правопорушень.

Поліція в смартфоні: на Донеччині запрацював додаток, в якому можна повідомити про злочин

В повідомленні про порушення ПІБ заявника вказується за інформацією, яка була при реєстрації. За допомогою функції геолокації мобільний додаток сам визначить ваше місцезнаходження. В разі неточності або відсутності цієї функції — можна коригувати інформацію. Після цього необхідно надати детальну інформацію щодо події, про яку ви повідомляєте. До повідомлення також можна прикріпити фотографії, які можуть підтвердити факт правопорушення.

Виклик поліції через додаток

Якщо немає часу, щоб написати коментар, або людина не знайшла у списку потрібної категорії правопорушення, можна натиснути на кнопку “SOS”. Після цього одразу піде виклик на диспетчерську поліції Донецької області, де фахівець допоможе людині залишити заявку.

Поліція в смартфоні: на Донеччині запрацював додаток, в якому можна повідомити про злочин

Оцінити дії поліцейського

Через додаток можна не лише повідомити про правопорушення, але й оцінити дії поліцейського. Для цього треба запитати номер його жетону (згідно зі статтею 18 частиною 3 Закону України “Про Національну поліцію” в разі звернення до поліцейського він зобов’язаний пред’явити посвідчення або надати номер жетону), ввести цей номер в додаток, оцінити роботу правоохоронця за шкалою від 1 до 5 зірочок, а також написати коментар до оцінки.

Поліція в смартфоні: на Донеччині запрацював додаток, в якому можна повідомити про злочин

Хочете знати як вести себе у відділі поліції? Або в якому випадку правоохоронець може запитати документи на вулиці?

В мобільному додатку також можна дізнатись про правила поведінки у відділі поліції, якщо правоохоронець приїхав до вас додому, якщо ви стали свідком чи жертвою злочину. Для цього додали 6 розділів: ПДР, Виклик поліцейських за адресою, Перевірка документів на вулиці, Кримінал, Ви — свідок та Поведінка у відділку поліції. Наприклад, в додатку розписано, що, коли поліцейський звертається до будь-якого громадянина, він має представитись та показати своє посвідчення.

Поліція в смартфоні: на Донеччині запрацював додаток, в якому можна повідомити про злочин 1

Також, правоохоронці анонсують, що в додатку можна буде подивитись адресу найближчого відділу поліції або лікарні. Однак, станом на 8 жовтня жодної інформації поки що не додали. Крім того, в розділі “Новини” додаються поки національні новини. Місцевих немає. Додаток доступний двома мовами: українською і англійською.

Поліція в смартфоні: на Донеччині запрацював додаток, в якому можна повідомити про злочин

Нагадаємо, 29 липня президент України видав указ, яким наказав кабінету міністрів розробити електронний реєстр державних послуг, в який входять і вибори онлайн.

Під час своєї передвиборчої кампанії президент України анонсував програму “Держава в смартфоні”. Вона передбачає, що до 2024 року 90% всіх послуг можна буде отримати не виходячи з дому. Зокрема, автори програми не виключають, що проголосувати на виборах президента або парламентських виборах також можна буде в інтернеті.

Діджиталізацією займається не лише влада, але й різні благодійні організації. Наразі вже можна користуватись онлайн-сервісами та мобільними додатками за такими напрямами:

Читайте також:


Завантажити ще...