Підтримати
Зображення до посту Полонені з Маріуполя, обмін та можливий наступ на Костянтинівку (“Сідай, розкажу” відео-підсумки 14 квітня)
Фото: Обстріли Костянтинівки/24 канал

Росіяни продовжують завдавати ракетних ударів по об’єктах інфраструктури. Зокрема окупанти пошкодили завод ЕМСС у Краматорську. Про 50-й день повномасштабної війни — у нашому відео-підсумку.

“Сідай, розкажу”. Події Донеччини 14 квітня

Донеччина

  • У лікарні померли ще 2 дітей, які потрапили під обстріл на вокзалі Краматорська. Тепер серед загиблих семеро неповнолітніх.  Про це повідомляє Офіс генерального прокурора. Нагадаємо, росіяни вдарили ракетами “Точка-У” по Краматорському залізничному вокзалу 8 квітня. В цей час там очікували на евакуаційні потяги тисячі людей. В результаті атаки загинули тепер вже загалом 59 людей, ще понад 100 дістали поранень.

Зазначимо, в Офісі генпрокурора додають: загалом від початку відкритого вторгнення Росії фізично постраждали понад 548 українських дітей (197 з них загинули, а інші отримали поранення) 

  • Росіяни ракетами вгатили по заводу “Енергомашспецсталь” в Краматорську. Про це повідомили народний депутат від округу Максим Єфімов та очільник міста Олександр Гончаренко. Один з цехів зруйнований, тож роботу виробництва зупинили. Кількість жертв та руйнування загалом наразі уточнюються. 
    Зазначимо, Краматорський завод виготовляв продукцію та комплектуючі для станцій Укргідроенерго. 
  • Російські ЗМІ у декілька разів перебільшили кількість полонених бійців 36-ї бригади морської піхоти з Маріуполя. Йдеться не про тисячу полонених, а про кілька десятків військових, які склали зброю. Про це заявив радник офісу президента Олексій Арестович в інтерв’ю російському суспільному діячу Марку Фейгіну.

За інформацією Арестовича, бригада йшла дві доби, готувала і проходила складний маршрут — він пролягав через підконтрольну російським військовим територію. 

Втім зазначу, бійці “Азову”, стверджують, що ті військові вирішили здатися у полон самостійно.

  • За даними Генштабу ЗСУ, на Слобожанському напрямку окупанти проводять розвідку ймовірних напрямків наступу, нарощують систему розвідки та медичного забезпечення. Триває поповнення запасів. Продовжується часткове блокування та обстріли міста Харкова.
  • Крім того окупанти продовжують підготовку до активних дій в районах населених пунктів Слов’янськ та Барвінкове
  • Евакуаційні поїзди зі Слов’янська тимчасово скасували. Про це повідомив керівник міської військової адміністрації Вадим Лях.

Тобто тепер на Донеччині можна сісти на потяг тільки в Покровську. Або ж їхати в Харківську область на станцію Лозова

Тепер зі Слов’янська пропонується виїжджати автобусами на Дніпро та інші напрямки

  • В Селидовому міський голова просить місцевих, які виїжджають, але залишають своїх собак, — сповістити про них міську раду. Для цього є окрема гаряча лінія. Її номер — 0-800-336-454
  • Лідера маріупольської фракції “ОПЗЖ” затримали співробітники державного бюро розслідувань. Його підозрюють у співпраці з країною-агресоркою. За даними правоохоронців, чоловік проводив антиукраїнську політику, підтримував дії Росії та закликав до повалення української влади. 

Про це повідомляє пресслужба ДБР. 

Правоохоронці не оголошують  ім’я затриманого, але за описом, який надали у бюро, підходить лідер маріупольської фракції “ОПЗЖ”, депутат маріупольської міськради Володимир Клименко. 

Крім того, як зазначають у ДБР, Клименко є колишнім чоловіком одіозної експрокурорки з Криму Наталі Поклонської, яка була однією з ключових фігур під час окупації півострова. Але в ЗМІ зазначають, що Поклонська заперечує зв’язки із Володимиром Клименком.

Чоловіка затримали в Одесі, де він начебто переховувався на орендованій квартирі. Нині з ним працюють співробітники СБУ.  

Якщо провину політика доведуть, йому загрожуватиме від 10 до 12 років тюрми з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

Нагадаємо, ще одному депутату Маріупольської міської ради з фракції “ОПЗЖ” — Костянтину Іващенко, якого окупанти “призначили” “головою” міста, заочно повідомили про підозру у державній зраді в умовах воєнного стану.

  • З початку повномасштабного вторгнення окупанти на Донеччині зруйнували вже 120 шкіл, 103 дитячі садки та 37 вишів. Про це повідомив очільник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко. Йдеться як про школи безпосередньо на лінії розмежування, так і в Краматорську. Як розповідав в ефірі Вільного радіо 13 квітня очільник Авдіївської військової адміністрації Віталій Барабаш, зокрема у них в громаді вже немає цілих шкіл. 

Голова регіону додав, загарбники намагаються поновити навчання в школах на захоплених територіях під час активних бойових дій. Вони фактично взяли в заручники мешканців області та їхніх дітей. Йдеться зокрема про Волноваху та околиці. 

Інші новини України

  • Ще 30 українців обміняли з російського полону. Про це повідомила віце-прем’єр-міністерка— міністерка з питань реінтеграції Ірина Верещук. За її даними, Росія та Україна обмінялися ще кількома десятками полонених. Це був четвертий обмін. І цього разу додому вдалося забрати 5 офіцерів та 17 військовослужбовців рядового складу. А також 8 цивільних, включаючи 1 жінку.  
  • У той самий “рускій воєнний корабль” поцілила ракета “Нептун”. За словами очільника Одеської ОДА Максима Марченка, крейсер атакували протикорабельними ракетами українського виробництва, а корабель отримав цитую «дуже серйозні ушкодження».

У Чорному морі відбувся вибух на крейсері «Москва». Українська сторона заявила про ракетний удар по кораблю, а Міноборони РФ — про пожежу та детонацію боєприпасу.

Варто додати, що крейсер «Москва» брав участь в операції біля острова Зміїний на Одещині. І саме з ним пов’язана відома фраза щодо напрямку для «Російського військового корабля».

Українські військові відомства поки що не коментують інформацію щодо ураження “Москви”.

А от в Міноборони РФ після нетривалої паузи заявили, що на крейсері зайнялася пожежа у відсіку з боєприпасами. Тобто російська сторона намагається видати це за нещасний випадок.

У Пентагоні повідомили, що на російському ракетному крейсері «Москва» стався вибух, проте наразі у військовому відомстві США не можуть оцінити, чи був вибух викликаний ударом ракети. Про це заявив речник Міноборони США Джон Кірбі.

«Ми не зовсім упевнені, що тут сталося. За нашими оцінками, стався вибух – принаймні один вибух на цьому крейсері – досить сильний, який завдав кораблю значних пошкоджень. Ми оцінюємо, що корабель здатний йти своїм шляхом, і це робить. Ми думаємо, що його, мабуть, поставлять до Севастополя на ремонт, але ми не знаємо, чим саме це спричинено», — повідомив Кірбі.

 


Завантажити ще...