Фахівцям з розмінування доведеться обстежити та знешкодити від вибухівки приблизно 300 тисяч км² території України. Це половина від загальної площі країни.
Про це під час брифінгу в Українському медіацентрі розповів начальник управління організації піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування ДСНС України Олег Бондарь.
За його словами, першочерговим завданням для саперів зараз є обстеження на наявність мін близько 300 тисяч квадратних кілометрів території, а після цього — розмінування. Серед іншого ДСНС мають обстежити вже звільнені населені пункти України: Бучу Ірпінь, Бородянку, Гостомель, міста і села на Чернігівському та Ніжинському напрямках, Тростянець у Сумській області тощо.
Олег Бондар зазначає: надзвичайники фіксують багато фактів, коли окупанти застосовували боєприпаси проти мирного населення.
“Ми знешкоджували мінування під’їздів багатоповерхових будинків, протипіхотні, протитанкові міни, крім цього на Харківщині є випадки застосування систем дистанційного мінування; гранати на розтяжках встановлені на подвір’ях, дуже багато вилучаємо вибухонебезпечних предметів в меблях всередині помешкань. Граната може бути навіть у стакані, без чеки, зафіксована. Це дуже небезпечно”, — каже Олег Бондарь.
Над розмінуванням працюють понад пів тисячі піротехніків.
“Алгоритм дій такий. Першочергово — обстеження населених пунктів на предмет наявності вибухонебезпечних предметів, далі — відновлення ліній електропередач, забезпечення безпечної роботи аварійних бригад енергетиків, водоканалів, газовиків тощо. Наступне — розмінування доріг, і лише після цього ми можемо вийти на сільськогосподарські угіддя та працювати з фермерськими господарствами та аграріями стосовно проведення посівних робіт”, — каже надзвичайник.
У середньому за добу вибухотехніки вилучають до 6 тисяч небезпечних предметів та обстежують сотні гектарів територій, додають у ДСНС.
Читайте також: