ТОВ “Хозхімсервіс”, яким доручили будівництво під’їзної дороги до регіонального ландшафтного парку Клебан-Бик, переплутали дороги. За даними правоохоронців, асфальт поклали на суміжних 11 земельних ділянках з абсолютно іншими кадастровими номерами, ніж йшлося в технічній документації.
Про це журналісти Вільного радіо дізнались з ухвал в єдиному реєстрі судових рішень.
У червні 2018 року управління капітального будівництва Дружківської міської ради уклало договір підряду з ТОВ «Хозхімсервіс» щодо будівництва під’їзної дороги до регіонального ландшафтного парку “Клебан Бик”. Сума робіт — 11 мільйонів гривень. Роботи нібито закінчили наприкінці серпня 2018 року. Але виявилось, що дорога зроблена не там, де планувалось.
Слідчі встановили, що фактично асфальтне покриття знаходиться не там, де мало б бути, згідно з проектом будівництва. Про це свідчать і інші кадастрові номери земельних ділянок, які до того ж виявилися землями сільськогосподарського призначення.
Також слідство встановило, що земельна ділянка, яка виділялась для будівництва дороги, — це лісосмуга. В проекті будівництва передбачалось корчування на ній чагарника. Однак фактично робіт там не проводили. Це підтверджує огляд ділянки.
В Управлінні капітального будівництва Дружківської міської ради не змогли прокоментувати ситуацію. Кажуть — дорогу не будували, тож і що казати — не знають.
“Об’єкт будували, коли був попередній керівник. Я працюю з того часу, як роботи виконали і об’єкт здали в експлуатацію. Ми (управління, — ред) — замовник робіт. Наскільки я знаю, претензій до КП немає. Я не можу коментувати, бо я цей об’єкт не будував”, — розповів Вільному радіо в.о. начальника Управління капітального будівництва Дружківської міської ради Сергій Книгін.
Свідок у справі — начальник Костянтинівського районного виробничого відділу ДП “Центр державного земельного кадастру”. Перед початком робіт з будівництва дороги до парку “Клебан Бик” він особисто виїжджав та на місцевості визначав будівельникам межі земельної ділянки, на якій мали проводитися роботи.
За даними досудового розслідування, слідчі з’ясували, що роботи з будівництва під’їзної дороги до парку виконували працівники дочірнього підприємства «Донецький облавтодор», а ТОВ «Хозхімсервіс» використовувалось як підприємство для отримання бюджетних коштів.
Зараз правоохоронці проводять розслідування в рамках кримінального провадження. Підозри ще нікому не оголошували, але справу відкрили за статтею Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Санкція статті передбачає:
Яке саме покарання призначити у разі доведення провини — вирішуватиме суд.
Попри розслідування, дорога введена в експлуатацію. Завдяки зручному шляху, збільшився і потік туристів, вважають в ландшафтному регіональному парку Клебан-Бик.
“Знаю що дорогу там проклали. Знаю, що клали перед Купальськими святами. Робили проект, я його, щоправда, в очі не бачив. Зараз дорога хороша, всі вдячні, туристи в захваті. А що не там, оце я вперше чую, якщо чесно. Тільки можу констатувати, що для туризму це дуже круто, десь на 70% збільшився потік туристів”, — розповів Вільному радіо депутат Іллінівської ОТГ і завідувач відділу зв’язків зі ЗМІ парку “Клебан-Бик” Андрій Тараман.
Читайте також: