Підтримати
Скільки дітей залишаються у зоні примусової евакуації Донецької області на початок травня 2025 року
Евакуація дітей. Ілюстративне фото: МВС

На початок травня 2025-го у зоні примусової евакуації Донецької області залишаються понад 170 дітей. Це малеча з деяких населених пунктів чотирьох громад регіону. Де саме мешкають — читайте далі. 

Про ситуацію з евакуацією під час брифінгу розповів начальник відділу оповіщення та зв’язку департаменту з цивільного захисту Донецької ОВА Дмитро Петлін. 

Нині у зоні примусової евакуації дітей у регіоні залишаються вісім населених пунктів. Там мешкають 173 неповнолітніх, яких поки не змогли вивезти у безпеку. 

Зокрема, малечу мають вивезти з Новоселівки Лиманської громади. Також дітей хочуть евакуювати з Білицького, Водянського, Світлого та Шевченка Добропільської громади

Крім того, неповнолітні залишаються у Матяшевому Криворізької громади. А ще діти поки не виїхали з Шахового та Торецького Шахівської громади — там 26 неповнолітніх, уточнив Петлін. 

Водночас батьки п’ятьох дітей з Щербинівки Торецької громади так і не наважилися виїхати у безпеку. Примусова евакуація там була ще наприкінці червня 2024-го. 

Однак за останній тиждень з небезпечних населених пунктів змогли евакуювати ще 71 дитину — з Покровської, Лиманської, Добропільської, Криворізької та Шахівської громад. 

Нині на підконтрольній українському уряду території Донеччини залишаються 280 тисяч цивільних, з них 21 тисяча — діти. У зоні активних боїв залишаються 17 громад, у яких мешкають 20 тисяч людей, з яких 175 дитячого населення. 

Нагадаємо, тиждень тому екіпаж “Білого янгола” евакуював з оточеного боями Покровська матір та її 10-річну дитину — вирішили повернутися у небезпеку. Їх доставили на транзитний пункт у Павлограді, звідки сьогодні вони вирушать до Києва.


Завантажити ще...