Зображення до посту Понад 40 тисяч мешканців Донеччини стоять в черзі на гумдопомогу від держави, але ще можна подавати заявки
Ілюстративне фото з відкритих джерел

Від початку повномасштабної війни близько 84 тисяч мешканців Донецької області заповнили заявки, аби отримати гуманітарну допомогу від програми “СпівДія-хаб”. Нині вдалося виконати приблизно половину з них. Ще більше ніж 40 тисяч мешканців регіону чекають на підтримку.

Про це на брифінгу розповіла начальниця управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації Лілія Золкіна.

“На сьогодні по Донецькій області 84 тисячі заявок людей, які просять про допомогу. Ми двома хабами: у Дніпрі і Краматорську виконали на сьогодні 41 тисячу заявок. Ще 40 тисяч заявок у нас попереду. У “СпівДії” великий об’єм роботи. Це не тільки сформувати ці гуманітарні бокси, але й доставити на територію Донецької області й роздати людям”, — зазначає посадовиця.

Для довідки:
“СпівДія-хаб” — волонтерська платформа, ініційована за підтримки Координаційного штабу з гуманітарних та соціальних питань Офісу Президента України. Гуманітарні хаби ініціативи “СпівДія” функціонують в низці областей України. Тут взаємодіють люди, волонтерські організації та фонди.

Мешканцям Донецької області везуть гуманітарні бокси із двох таких хабів — у Дніпрі та Краматорську. Здебільшого їх доставляють волонтери. Іноді — працівники екстреної медичної допомоги. 

Вміст наборів щоразу різний, адже залежить від того, які продукти і речі привезли в хаб благодійники.

“В гуманітарний набір входить те, що є на складі. Це, як правило, крупи, масло, соняшникова олія, м’ясні та рибні консерви, сухі супи, приправи до супів, гігієнічні набори, зубна паста, серветки. Але вони постійно змінюються. За день у Дніпрі волонтери пакують десь 150-300 продуктових наборів. У Краматорську — більше”, — розповідає Лілія Золкіна. 

Як отримати гуманітарний бокс:

  • залишити заявку за телефоном Урядової  “гарячої лінії” 1543 або на платформі “СпівДія”
  • розповісти про свої потреби (продукти, гігієна чи ліки)
  • отримати дзвінок-підтвердження від волонтерів центру
  • дочекатися оброблення заявки та доставки боксу

Залишити заявку на сайті також можуть люди, які мають ресурси й готові ними ділитися.

Нагадаємо, у січні відновили роботу пункти реєстрації заявок на грошову допомогу від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Виплати можна отримати у 10 областях

Читайте також:


Завантажити ще...