Підтримати
Понад 5 млрд грн сягнули збитки через, ймовірно, незаконний видобуток вугілля біля шахти Свято-Покровська
Незаконний видобуток вугілля біля шахти Свято-Покровська. Фото: ДБР

Через ймовірний незаконний видобуток вугілля біля шахти Свято-Покровська держава зазнала збитків у понад п’ять мільярдів гривень. За даними правоохоронців, таку схему організувала група з десяти людей. Досудове розслідування триває. 

Про це повідомили у ДБР. 

За даними служби, через незаконний видобуток вугілля поблизу шахти  Свято-Покровська у селищі Курицине Краматорського району держава зазнала збитків у понад п’ять мільярдів гривень. Це висновок експертів у межах розслідування. 

Як стверджують у ДБР, ліцензію на геологічне вивчення та розробку родовища отримало одне з приватних товариств ще у 2021-му, однак вони не розпочали роботи. Натомість компанія займалася технічним забезпеченням видобування вугілля, охороною, контролем роботи шахтарів, а ще реалізацією незаконно видобутого вугілля.

“Без жодних дозвільних документів вони здійснювали видобуток вугілля на глибині близько 80 метрів. Для цього навіть переробили старий неробочий вентиляційний канал шахти Свято-Покровська у ствол для спуску під землю для шахтарів”, — кажуть у відомстві. 

Крім того, організатор групи нібито домовився з очільником місцевої громади про підробку документів, аби передати землі в оренду. Він, кажуть у ДБР, прикривав незаконну діяльність на захопленій території. 

Нині триває досудове розслідування. 

Що відомо про незаконний видобуток вугля на шахті Свято-Покровська

У 2021 році в Краматорському районі на території підприємства, яке офіційно було в простої, продовжували видобувати вугілля. Група людей нібито силою захопила територію з родовищем, і вентиляційну шахту перетворили на вантажний стовбур.

Відповідно до матеріалів справи, видобуток вели на земельній ділянці “1420387300:01:000:2075”. Це територія поряд з селами Курицине та Новоукраїнка, що у Краматорському районі.

Ця земельна ділянка знаходиться у комунальній власності Новодонецької селищної ради. Там знаходиться шахта “Свято-Покровська”. 

У реєстрі вказано, що  у 2021 році ТОВ “Актіс Трейд” отримало дозвіл на користування корисними копалинами тут. Однак, через коронавірусну інфекцію, роботи вимушено зупинили.  

За даними слідчих, відсутністю людей скористались зловмисники, які захопили будівельний майданчик. 

Більше про цю справу читайте у нашому окремому матеріалі

Нагадаємо, Антимонопольний комітет розглядає справу про можливі порушення під час придбання Максимом Єфімовим вугільного об’єкта у Селидовому. Йдеться про ТОВ “Шахта 1-3 “Новогродівська”, у якій екснардеп отримав 50% статутного капіталу. 


Завантажити ще...