Станом на 6 квітня 2025 року понад дві тисячі родин українських переселенців вже обміняли житлові сертифікати “єВідновлення” за знищене бойовими діями житло на нові домівки. Ще дві тисячі родин вже мають сертифікати, однак досі шукають житло.
Про це в ефірі телемарафону “Єдині новини” розповів віцепрем’єр-міністр з відновлення — міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.
“Хочу сказати, що також дуже важлива програма для людей, які вимушено перемістилися всередині країни, для наших переселенців, уряд спрямував 15 мільярдів гривень на компенсації таким верствам населення. Сьогодні ми можемо говорити, що вже понад 2 тисячі сімей придбали нові домівки, реалізувавши сертифікати, які вони отримали.
Ще дві тисячі родин шукають житло та найближчим часом його придбають. Для них вже зарезервовані кошти. Таким чином, ми можемо говорити, що ще одна програма компенсації для ВПО реалізувала потребу для чотирьох тисяч сімей”, — зазначив віцепрем’єр-міністр з відновлення — міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.
Посадовець додав, що загалом станом на 6 квітня 2025 року понад 87 тисяч українців отримали компенсації за пошкоджене або зруйноване внаслідок бойових дій житло.
Наприкінці лютого 2025 року, нагадаємо, в уряді стверджували, що вже 700 родин придбали житло за програмою “єВідновлення”, ще 2,5 тис. родин — мали сертифікати та шукали для себе нові будинки.
Зареєструвати повідомлення про пошкоджене чи зруйноване внаслідок російської агресії майно можна через портал “Дія” за посиланням.
В Україні 31 березня 2025 року представили новий напрямок компенсацій за програмою “єВідновлення”, тепер гроші можна витратити, зокрема, на будівництво нового будинку на власній ділянці. Попри те, що від старту ініціативи не минуло й тижня, гроші на будівництво вже встигли отримати 200 родин, стверджує Олексій Кулеба.
“У межах програми [напрямку “єВідновлення” з виплати коштів на будівництво житла] ми вже перерахували перші 300 млн грн першим 200 родинам. Середня виплата сім’ї — 1,5 млн грн. Найбільше заявок до програми подають люди з Київської, Чернігівської та Харківської областей”, — додав посадовець.
Нагадаємо, у Полтаві з’явиться гуманітарний хаб для переселенців з Краматорського району. Наразі там реєструють охочих, аби згодом вони могли отримувати допомогу та соціальні послуги. Журналісти Вільного радіо вже писали, куди звертатися.