Підтримати
кладовище у Святогірську
Фото: Вільне радіо

Святогірськ пробув під контролем окупантів більше трьох місяців. Місто звільнили у середині вересня 2022 року. Під час боїв територія тут сильно постраждала. Виключенням не стало й місцеве кладовище. Як воно виглядає зараз — показуємо у фото. 

 

Святогірськ окупували у червні 2022 року. Під час боїв за місто місцеве кладовище значно постраждало від куль та уламків снарядів. Навіть за 10 місяців після деокупації, потрапити можна лише до перших до виходу могил — на воротах на вході табличка з написом “Міни”. З зовнішнього вигляду можна сказати, що місцеві не наважуються відвідувати цвинтар — більшість могил заросли, а на дорозі між рядами лежать вже сухі гілки дерев. 

кладовище у Святогірську літо 2023

вхіж на кладовище у Святогірську

ворота кладовища у Святогірську

могили на кладовищі у Святогірську
Фото: Вільне радіо

Багато надгробків постраждали від вибухів та уламків снарядів. Подекуди на кладовищі можна зустріти й відносно “нові” місця поховань. Одне з таких належить жінці, яка померла 6 червня 2022 року, за день до окупації міста росіянами. 

могила на кладовищі у Святогірську

пошкоджений надгробок на кладовищі у Святогірську

ряд могил на кладовищі у Святогірську

поховання на кладовищі у Святогірську

кладовище у Святогірську липень 2023
Фото: Вільне радіо

Нагадаємо, у сусідньому до Святогірська Лимані після деокупації у місті та навколо знайшли безліч хаотичних захоронень. Тіла ексгумували, та встановити імена всіх загиблих досі не вдалось. Кладовище Лимана зараз — це безліч безіменних та свіжих могил поряд зі старими, побитими російськими обстрілами. Журналісти Вільного радіо показали, який вигляд має кладовище у липні 2023 року.


Завантажити ще...