Бахмутянина Юрія Гончаренка вивезли з міста з тяжким пораненням після чергового обстрілу росіян. Чоловік пройшов через численні операції та зараз відновлює здоров’я у реабілітаційному центрі Львова. Впоратися зі стресом від пережитого йому допомагає щоденна гра на фортепіано. Послухати його приходять десятки пацієнтів.
Відео одного з таких імпровізованих концертів опублікували на сторінці Національного реабілітаційного центру “Незламні”.
“Це терапія пам’яті. Це хобі. Це дух. А коли бачу, що люди звертають увагу, це ще краще”, — каже бахмутянин Юрій Гончаренко.
Він зізнається: піаніно в реабілітаційному корпусі Центру стало для нього справжньою розрадою. Послухати гру приходять і пацієнти, і лікарі.
“Грає щодня. Через травму багато композицій підзабув, однак, коли починає грати, то пальці самі знаходять потрібні клавіші – і звучить мелодія. На завершення реабілітації, у знак подяки, він організував концерт для пацієнтів та медиків”, — розповідають реабілітологи.
В аматорському концерті на гітарі зіграв лікар-психолог Центру ментального здоров’я Павло Дубровний, а на клавішних — нові друзі Юрія.
59-річний чоловік усе життя прожив у Бахмуті. Працював у міжнародній охоронній агенції, а у вільний час грав на урочистостях та у товаристві слабозорих. Любов до музики у Юрія з самого дитинства: каже, що грав завжди, навіть на службі в армії.
Коли росіяни вторглися відкрито, чоловік вчасно не виїхав, бо піклувався про одинадцятьох собак та котів, яких залишили господарі.
“Та одного дня, дорогою до магазину потрапив під атаку ворожих дронів. Уламками йому пошматувало тазостегнову кістку, перебило ноги та сильно контузило: чоловік втратив свідомість. Отямився вже в Дніпрі. <…> Пораненого в Дніпрі кілька разів прооперували та згодом відправили до Львова — в Центр “Незламні” Першого медичного об’єднання Львова. Тут Юрій переніс ще п’ять операцій”, — розповіли в медустанові.
Врятували й тварин, які залишилися зачиненими вдома у Юрія. Чоловік просив усіх, хто був поруч, зв’язатися з волонтерами, аби ті врятували чотирилапих. І такі люди знайшлися та вивезли тварин до Києва.
Після виписки чоловік планує й далі допомагати покинутим тваринам. А ще мріє про власне піаніно.
Британець Дейв Янг до кінця лютого цього року евакуював кількасот бахмутян та мешканців прилеглих населених пунктів. Його розповідь про небезпеки життя містян у Бахмуті під час штурму російської армії читайте в матеріалі “Бахмутяни живуть в альтернативній реальності”: британець Дейв Янг — про евакуацію цивільних (ФОТО, ВІДЕО)”.