Уряд України разом з Групою Світового банку, Європейською Комісією та ООН опублікували звіт щодо оновленої оцінки збитків і потреб, які виникли через вторгнення РФ. Донеччина в числі найбільш постраждалих областей.
Про це інформують у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України, яке координувало урядову команду щодо оцінки збитків і встановленню пріоритетів і проєктів на 2024 рік.
Згідно зі звітом, загальні витрати на відновлення України впродовж наступного десятиліття становитимуть 486 мільярдів доларів США, що приблизно у 2,8 раза перевищує номінальний ВВП України на 2023 рік.
Відповідно до звіту, прямі збитки в Україні наразі досягли майже 152 мільярдів доларів США, причому найбільш постраждалими секторами визначені житло, транспорт, торгівля та промисловість, енергетика та сільське господарство.
Як і у тогорічному звіті, найбільш постраждалими регіонами були визнані Донецька, Харківська, Луганська, Запорізька, Херсонська та Київська області. На Донеччині, приміром, збитки завдані російським вторгненням перевищили 11 млрд дол. США.
Згідно з оновленою оцінкою, лише у 2024 році Україні знадобиться 15,3 млрд дол. США на критичні проєкти відновлення, з фокусом на підтримці приватного сектору, відновлення соціальної інфраструктури та комунальних послуг, сфери енергетики, транспорту та житла. Близько 5,5 млрд дол. із цього забезпечили як коштом підтримки міжнародних партнерів України, так і користуючись з власних ресурсів. При цьому близько 10,5 млрд дол. ще не профінансували.
“Реалізація заходів з відновлення передбачає проведення реформ, які узгоджуються з політикою та стандартами ЄС та підтримують принципи “відбудувати краще ніж було»”. Крім того, всі пріоритети будуть інтегровані в процес середньострокового бюджетного планування. Це забезпечить своєчасне та передбачуване фінансування та зміцнення спроможності державного сектору. А також дозволить установам-виконавцям планувати та керувати комплексними заходами з відновлення”, — йдеться у звіті.
Нагадаємо, посадовці порахували, у скільки приблизно обійдеться відбудова Бахмута після його деокупації. Попередньо, на нові житлові будинки необхідні понад 2 мільярди євро, на систему водопостачання — понад 136 мільйонів євро, а на ремонт централізованого опалення — більш ніж 55 мільйонів євро.