Працездатні переселенці та мігранти, які повернулися додому й не встигли знайти роботу, можуть розраховувати на фінансову підтримку від держави. Які суми допомоги та хто тепер її може отримати — розповідаємо детально.
Про нововведення інформують у Міністерстві соціальної політики України.
Раніше сім’ї, де є люди працездатного віку, не могли розраховувати на допомогу як малозабезпечені. Навіть у тому випадку, якщо вони були без роботи.
“Відтепер цю ситуацію змінили. 26 січня Уряд ухвалив постанову, яка розширює можливості призначення допомогти малозабезпеченим, щоб ті родини, які опинились у ризику бідності, могли активніше нею (допомогою, — ред.) користуватися”, — йдеться в повідомленні.
Сума допомоги складатиме різницю між рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом.
“Аби сприяти поверненню українців до економічно незалежного і самостійного життя, виплата допомоги для малозабезпечених поєднується з інструментами стимулювання до працевлаштування”, — наголошують у міністерстві.
Працездатні люди, які отримуватимуть таку соціальну допомогу, матимуть упродовж двох місяців після призначення виплат або працевлаштуватись, або стати на облік у Державному центрі зайнятості.
Нагадаємо, до 1 березня, як запевнили у Мінсоцполітики, збережуть усі виплати для переселенців. Для яких груп малозабезпечених не зміняться суми виплат — розповідаємо в матеріалі за посиланням.