Зібрали добірку з 10 трендових іграшок, які просили діти з різних епох.
1 червня відзначається міжнародний день захисту дітей. В цей день звично згадувати про права дітей, які прописані в Конвенції про права дитини від 1989 року.
Ми поважаємо кожне з них, але пропонуємо додати ще одне негласне право, “право на дуркування”.
Ми зробили добірку з 10 іграшок, які просили в батьків діти різних десятиліть або просять зараз. Адже з покоління в покоління дорослі ломають голову з питанням: “навіщо це тобі?”. А малеча просто хоче іграшку, яка є у всіх друзів.
Ще за радянських часів в дівчаток були паперові ляльки. Це була пласка лялька з картону, а на неї можна було одягати змінне паперове вбрання.
Згодом, коли в країни СНД стали завозити імпортні товари, в дітей з’явились сучасні ляльки “Барбі”. В різних модифікаціях їм також можна було замінювати одяг та навіть зачіску.
А до “Барбі” можна було докуповувати інших ляльок та ляльку-хлопця “Кена”.
З цими іграшками діти відчували себе великими стратегами, і влаштовували повномасштабні війни (звісно іграшкові). Зазвичай зелені солдатики вишукувались попереду, по боках стояли кулеметники, а позаду снайпери. За спинами піхоти стояла військова техніка. Навпроти такої армії стояла така ж, але помаранчевого кольору.
І під імпровізовані звуки “бабах”, “тра-та-та”, “бум” дитина могла гратися годинами. А потім батьки натикалися на ці солдатики по всій оселі.
Конструктори Lego популярна іграшка вже не одне десятиліття. Найчастіше дівчатка хотіли будинок з ляльками, а хлопчики — набори з корабликами, військовими машинками тощо.
Та цікаво, що Lego розвивається, вони представляють тисячі варіацій конструкторів різної тематики. І зараз влаштовують цілі змагання зібраних різних фігур, роблять роботів з корпусом Lego і не тільки.
“Лизуни”, або як їх ще називають “Слайм” — це іграшка, яку винайшли ще у 80-х роках. Але в країнах СНД вони з’явились приблизно у 2000 році. Та популярність її залишається й досі. Це такий желеподібний, слизький матеріал, який перекидають з руки в руку.
На цьому види ігор з лизуном закінчуються. Діти люблять цією іграшкою лякати дорослих. Але головне — це не кинути його у волосся або в кота. Адже потім це важко віддирати.
Ця іграшка, мабуть, одна з найстарших, серед усіх з цієї добірки, після ляльок. Найдавніші йо-йо, які збереглися, знайдені в Греції. А датовані вони близько 500-м роком до нашої ери. Але більш популярною вона стала у 50-90-х роках 19 століття в Америці та у 2000 роках в країнах СНД. Зараз про цю іграшку майже всі забули.
Іграшка являє собою два диски однакової ваги, поєднані один з одним, а між ними прикріплена мотузка. Йо-йо треба підкидати, і коли вона швидко розкручується, то виникає гіроскопічний ефект і іграшка повертається. Таким чином з іграшкою можна робити трюки.
Цю дивовижну іграшку спочатку робили з металевих тонесеньких дротів, а потім стали робити з пластику.
Іграшка — це звичайна пружинка, але більшого діаметра. В школі, під час перерв, діти збиралися разом та пускали “слінкі” по сходах. Перемагав той, чия пружинка швидше пройде всі сходи.
Ігрові консолі Sega, або більш зрозумілі “приставки” хотіли дуже багато дітей як у 80-х роках, так і до 2010 року. Пристрій підключали до телевізора. А потім на джойстиках діти грали у сотні можливих ігор. Мабуть, синій їжак Сонік запам’ятався для багатьох дітей і навіть дорослих. Це зараз він герой мультфільму, тоді ж мав іншу історію.
Таку консоль дозволити міг собі не кожний, тому нерідко за одним телевізором збиралися кілька друзів. Та завдяки тому, що до консолі можна було підключати 2 джойстики, можна було грати в ігри на двох. Зараз ця консоль не підтримується, але її замінили аналоги: Playstation, Xbox та Nintendo.
Пластиковий трикутник, а в середині звичайний підшипник. Здавалося б, яка з цього може бути іграшка. Вони були ще на початку 2000 років, але з 2017 року цей атрибут з’явився ледь не у кожного. Один з працівників міжнародного журналу Forbes в соцмережі опублікував фото зі спінером і назвав його “головною офісною іграшкою”.
Пост набрав популярність, і вже за кілька місяців цих спінерів стало мільярди різних видів. Задача цього інструменту лише крутитися. Подекуди він служить чудовим “антистресом”, як і лизун. Але дехто робить зі спінерами трюки.
Сквіши — це м’яка іграшка, зроблена з схожого на поролон матеріалу. Сквіши роблять у формі тваринок, предметів та навіть їжі. В них є приємний запах, а коли його мнеш, то він повертає свою форму.
Як і “спінер”, ця іграшка має ефект антистресу. Подекуди “сквіш” в дітей беруть і дорослі, щоб трохи його пом’яти.
На заміну “спінерам” та “сквішам” у 2021 році прийшли нові “антистреси” Simple Dimple та Pop it. Пам’ятаєте відчуття, коли ви купуєте якусь техніку чи крихкі товари, і лускаєте бульбашки зі спеціальної плівки. Але бульбашки закінчувались, тому на зміну їм у 2021 році прийшли Simple Dimple та Pop it.
Технологія така сама, але іграшка гумова чи силіконова, а бульбашки можна лускати безліч разів. Simple Dimple та Pop it відрізняються лише в тому, що в першому 2 бульбашки, а в другому їх значно більше.
Читайте також: