Правозахисники просять ООН відреагувати на загрозу коронавірусу для в’язнів тимчасово окупованого Донбасу та Криму
Фото з відкритих джерел

144 організації з понад 40 країн звернулися до міжнародних організацій з вимогою відреагувати на загрозу поширення коронавірусу в тюрмах на тимчасово окупованих територіях України.

 

Ініціаторка звернення – голова Центру громадянських свобод, координаторка ініціативи за звільнення українських бранців Кремля #PrisonersVoice Олександра Матвійчук. Вона закликає ООН, Раду Європи, Євросоюз, ОБСЄ та їхні країни-учасниці вжити негайних заходів, щоб не допустити поширення вірусу у в’язницях ОРДЛО та Криму.

Адміністрації пенітенціарних установ, які знаходяться на тимчасово непідконтрольних територіях, не можуть виконувати рекомендації ВООЗ для недопущення поширення інфекції, стверджує Матвійчук. Вона зазначає, що в тюрмах недостатньо медперсоналу, препаратів та обладнання.

“Ці заклади часто погано провітрюються. Прибирання проводиться у звичайному порядку. Утримувані продовжують піддаватися небезпеці зараження через щоденну роботу, збори, душові кабіни тощо. Вони не можуть дотримуватися інструкцій з гігієни рук. Працівники  пенітенціарної системи щодня контактують із великою кількістю затриманих, проводять персональний огляд людей та обшуки камер. Маски для осіб із симптомами респіраторних хвороб як для утримуваних, так і для персоналу, недоступні”, – пояснює авторка звернення.

Олександра Матвійчук підкреслює, що до в’язнів, які перебувають у тюрмах ОРДЛО, досі не має доступу Червоний Хрест. До того ж, окрім “офіційних” в’язниць є ще мережа секретних місць позбавлення волі. Там також не дотримуються належних санітарних умов.

Враховуючи це, голова Центру громадянських свобод просить міжнародні організації про наступне:

  • Звернутися до російської влади з вимогою розробити плани запобігання та реагування на поширення інфекції у в’язницях Донбасу й Криму;
  • Закликати РФ терміново скоротити чисельність в’язнів. Це можна зробити шляхом заміни запобіжних заходів за нетяжкі злочини на домашній арешт. Нині велика кількість людей у тюрмах не дає можливості дотримуватися дистанції, що є одним з методів запобігання коронавірусній інфекції.
  • Проголосувати за рекомендації, які спонукають Росію вжити вищевказаних кроків (адресується Раді Європи).
  • Посилити механізми забезпечення базових прав людини. 
  • На черговій зустрічі ТКГ підняти питання про негайне надання Росією доступу миротворців до окупованого Криму та Донбасу. Серед таких організацій – Моніторингова місія ООН з прав людини, СММ ОБСЄ та Міжнародний Комітет Червоного Хреста.
  • Закликати Росію контролювати виконання Мінських угод у частині негайного звільнення в’язнів з окупованих територій України (адресовано Франції, Німеччині, США та Великобританії) 

Збір підписів триває. Українські та іноземні організації можуть долучитися до звернення.

Читайте також:


Завантажити ще...