Представниці Коаліції організацій, що опікуються питаннями захисту прав постраждалих внаслідок війни виступають прози ліквідації Мінреінтеграції. Вони кажуть, що існує ризик того, що питання реінтеграції та захисту прав постраждалого населення не будуть у пріоритеті нового міністерства, якому передадуть ці функції.
Про це пише Zmina з покликанням на брифінг правозахисників у Києві.
За словами правозахисниць, про плани уряду об’єднати Мінреінтеграції з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури стало відомо на початку вересня. Зокрема, частину повноважень відомства щодо тимчасово окупованих територій та переселенців можуть передати Мінінфраструктури.
У такому рішенні правозахисники вбачають ризики для підтримки українців, які постраждали від війни. Йдеться про перерозподіл функцій Мінреінтеграції, який може призвести до зникнення теми захисту постраждалих від війни та розбудови цілісної політики реінтеграції з порядку денного держави.
Водночас координаторка “Донбас СОС” Віолета Артемчук розповіла, що постраждалі мають різні запити — від соціальних виплат до шляхів виїзду родичів з окупації. Тож вона припустила, що в разі ліквідації Мінреінтеграції українцям доведеться звертатися по допомогу до різних міністерств.
Крім того, інша категорія людей, захист прав яких також може опинитися під ризиком, — цивільні та військові, які є полоненими та незаконно утримуються на окупованих територіях або у Росії. Ними теж опікується Мінреінтеграції.
Також голова правління “Кримської правозахисної групи” Ольга Скрипник зауважила, що Мінрегіон першочергово займатиметься підконтрольними територіями, де можна наразі розбудувати регіональну політику.
“Тому для нас незрозуміло, хто буде опікуватися людьми на окупованих територіях чи людьми, яких Росія ув’язнила чи депортувала”, — каже Скрипник.
Громадські організації закликали уряд зберегти функції Мінреінтеграції. Там пропонують трансформувати відомство у Міністерство єднання або зберегти в уряді посади віцепрем’єр-міністра з питань реінтеграції ТОТ з профільними заступниками в кожному відомстві.
“Дуже дивно ліквідувати орган, який відповідає за формування та впровадження державної політики реінтеграції. Ми можемо втратити інституцію, яка роками напрацьовувала державну політику. І це все може опинитися на паузі”, — зауважила представниця уповноваженого з прав громадян, постраждалих унаслідок збройної агресії проти України Ольга Алтуніна.
Нагадаємо, в Офісі президента України під час наради з головами обласних державних адміністрацій представили заступників голови відомства Андрія Єрмака – Ірину Верещук та Микиту Віктора. Там розповіли, чим саме вони займатимуться на нових посадах.