Підтримати
Президент України ініціює термінову зустріч “нормандської четвірки” для врегулювання ситуації на Донбасі
Фото: з відкритих джерел

Верховний головнокомандувач ЗСУ Володимир Зеленський планує зібрати найближчим часом зустріч стосовно перемовин по Донбасу в нормандському форматі. Організувати термінові перемовини Зеленський вирішив через 4 загиблих військових ЗСУ, яких вбили бойовики 6 серпня.

 

7 серпня президент України Володимир Зеленський і начальник Генштабу Руслан Хомчак заявили, що через загострення ситуації на Донбасі, вони ініціюють термінову зустріч “нормандської четвірки”. А саме: через чотирьох українських військових, яких вбили бойовики 6 серпня

“Найближчим часом, сьогодні, якщо буде час у пані Меркель, я зателефоную, щоб домовитись про термінову зустріч, щоб не казали один одному, що у цьому році повинна бути зустріч у нормандському форматі. А скільки ще людей можуть загинути у цьому році? Тому хочеться, щоб всі по-людські звернулись до цього, і ця зустріч відбулась саме найближчим часом”, — заявив під час брифінгу з журналістами президент України Володимир Зеленський.

Він додав, що 7 серпня, під час візиту в Туреччину, він також зконтактує з президентом Франції Емануелем Макроном, щоб також домовитись про перемовини.

Зеленський також наголосив, що вже телефонував президенту країни-агресора Росії Володимиру Путіну, і попросив, щоб той вплинув на бойовиків.

Для довідки: Нормандська четвірка — це група з чотирьох країн, яка займається врегулюванням збройного конфлікту на Донбасі на дипломатичному рівні. В делегацію входять лідери України, Німеччини, Франції та Росії. Перші переговори почались 6 жовтня 2014 року. В рамках цього формату проводиться зустріч за закритими дверима, де сторони конфлікту разом із лідерами Німеччини і Франції обговорюють питання припинення вогню та врегулювання ситуації на Донбасі.

Читайте також:


Завантажити ще...