Президент України Володимир Зеленський 9 квітня підписав указ про відзначення державними нагородами військових. Серед імен нагороджених посмертно журналісти Вільного Радіо знайшли п’ятьох захисників із Донеччини. Розповідаємо, звідки вони та що про них відомо.
Указ Президента України №223/2025 доступний на офіційному онлайн-представництві глави держави.
За мужність, зокрема, відзначили Бочкова Андрія Юрійовича 2000 року народження, який був мешканцем нині окупованого міста Гірник, що у Курахівській громаді. Про загибель військового писав начальник Курахівської міської ВА Роман Падун. Життя Андрія Бочкова обірвалося 22 липня 2024 року. Похований захисник у Дніпрі.
Орденом “За мужність” ІІІ ступеня також нагородили Іванова Романа Анатолійовича. Він народився 19 листопада 1994 року та проживав на території Мирноградської міської громади. Загинув 5 липня 2024 року під час виконання бойового завдання через обстріл Красногорівки. Поховати Романа планували у Київській області.
У переліку нагороджених є також маріуполець Крамаренко Денис Олегович. Він був військовослужбовцем 23-го окремого батальйону “Хортиця” 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади та загинув під час бойового завдання поблизу села Маркове, що на Донеччині. Це сталося 14 листопада 2024 року, захисникові на той момент було 28 років. Історію Дениса Крамаренка розповіли журналісти видання “Суспільне. Донбас”. У захисника залишилися мати, сестра, дружина та двоє синів.
Серед відзначених є і Лядський Роман Володимирович, військовий родом з Вугледара, який загинув у бою за Красногорівку 5 січня 2024 року. Він був інженером за освітою та працював гірничим майстром. Від початку повномасштабного вторгнення долучився до лав 109-ї окремої бригади ТрО, був стрільцем, механіком-водієм і командиром відділення. У вересні 2023 року був нагороджений золотим хрестом. У захисника залишилися мама та дружина.
Нагороду, призначену для загиблого захисника, отримають і рідні Півня Павла Івановича з Дружківки. Він загинув 20 лютого 2024 року біля села Криничне, що на Донеччині. Служив водієм стрілецького відділення.
Нагадаємо, Вільне радіо щодня розповідає про військових і цивільних, які стали жертвами російської агресії проти України. Ми прагнемо, аби їхні імена не залишилися лише статистикою. Якщо хтось із ваших близьких загинув через війну, і ви хотіли б поділитися історією його/її життя, заповніть анкету для рідних та знайомих загиблих або напишіть нам у Telegram, Instagram чи Facebook. Наші журналісти зв’яжуться з вами, щоб розповісти про ваших близьких або знайомих. Це безкоштовно.