Оскільки підозрювані перебувають на тимчасово окупованій частині Донеччини, про підозру їм оголосили заочно.
Про це журналісти Вільного радіо дізналися з опублікованих в “Урядовому кур’єрі” підозр.
Двох мешканців Макіївки, що з 2014-го перебуває в окупації, підозрюють у колабораційній діяльності. Вони, ймовірно, добровільно обійняли посади в фейкових органах влади у псевдореспубліці “ДНР”, тому отримали підозру в порушенні 5 частини статті 111-1 ККУ.
Перший підозрюваний — Парецький Олександр Олександрович, співак Донецької обласної філармонії, який з червня по листопад 2015-го обіймав посаду “міністра культури” у “ДНР”. Після цього він, згідно з даними окупаційних джерел, очолив свою філармонію, яка при владі ставлеників Кремля була перейменована в “Донецьку державну академічну філармонію”.
У вересні 2023-го Парецький брав участь у фейкових “виборах” до “Народної Ради ДНР”. На тимчасово окупованій території Донеччини цей орган виконує функції, притаманні парламенту в легітимних державах. Підозрюваний став “депутатом” від російської партії “Єдина Росія” та увійшов до складу “комітетів щодо аграрної діяльності та інформаційної політики”.
Також підозру отримав проросійський активіст із Макіївки, який, згідно з опублікованими окупантами списками “депутатів”, також увійшов до “парламенту “ДНР”. Йдеться про Скороходова Валерія Володимировича, який до окупації у 2014 році був прописаний у Макіївці. За даними російських медіа, фігурант справи не лише увійшов до псевдопарламенту “ДНР” в якості “депутата”, але й став лідером фракції “Єдина Росія” “Народній Раді “ДНР”.
На своїх посадах, стверджують слідчі, підозрювані підписують нікчемні документи, підтримуючи російську окупацію частини Донеччини, а також дають інтерв’ю “медіа” загарбників, які використовується для пропаганди російської агресії.
Обом фігурантам справи, якщо суд доведе, що вони доєдналися до органів влади окупантів за власним бажанням, загрожують від 5 до 10 років тюрми. Їм також можуть заборонити обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років після звільнення, а також конфіскувати майно.
Нагадаємо, на початку літа 2024 року окупаційна влада т.з. “ДНР” отримали додаткові дотації з російського бюджету та спрямувала 1,1 мільярда російських рублів на компенсації цивільним, які дістали поранення або загинули під час бойових дій. Початково у бюджеті фейкової республіки взагалі не передбачали виплат постраждалим, але наразі ця сума вже зросла до майже 6 мільярдів рублів. Детальніше про те, які компенсації передбачили загарбники, журналісти Вільного радіо писали в окремому матеріалі.