Підтримати
Розмінувальникам Донеччини дозволили знову розмінувати території
Фото: з відкритих джерел

Питаннями розмінування Донбасу займаються і військові, і цивільні експерти, але на рішення цієї проблеми в комплексі можуть піти роки, особливо в умовах безперервних бойових дій. Це зазначають в Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій.

 

“Називаються різні цифри замінованої території Донбасу, але більш-менш зараз поширена цифра – 7 тис. Кв. км. Але насправді ми не знаємо реальної ситуації на окупованій території, а там також гинуть люди”, —    розповів міністр з питань тимчасово окупованих територій Вадим Черниш в ефірі UA: ДОНБАС.

Посадовець нагадав, що підриви стаються і на КПВВ, де рух особливо пожвавлений. Крім того, у зв’язку зі збройним конфліктом на Донбасі мінна небезпека зберігається не тільки на прифронтових територіях, а й в тих населених пунктах, які розташовані далеко від зони бойових дій.

“Навіть якщо говорити про Покровськ, який далеко від лінії зіткнення, і вже не є територією бойових дій, і навіть не наближений, там нещодавно також люди підірвалися на мінах”, — додає представник МінТОТ.

За словами Вадима Черниша, Донбас — територія, яка за правом вважається однією з найбільш забруднених мінами. Втім, люди не завжди розуміють серйозність цієї ситуації.

“Ця проблема недооцінена. Тому що якщо навіть один вибухонебезпечний предмет залишився поблизу Покровська або Слов’янська, він несе небезпеку. Кожне життя цінне. Сотні, тисячі гектарів потрібно пройти, щоб знайти навіть один-єдиний вибухонебезпечний предмет або міну”, — зазначає Черниш.

Однак в Україні не вирішують це питання тим шляхом, яким мали б. Головні труднощі полягають в масштабах замінувань — досі точно невідомо де і скільки на сході прихованих боєприпасів.

“Великі витрати і нові методи повинні застосовуватися. На жаль, Україна ще їх не застосовує в повній мірі. Це проблема зараз, не тільки законодавча, а ще й методики, устаткування, передового досвіду і навіть службових собак, яких у нас мало. Проблема настільки комплексна, що її не можна вирішити за один день”, — заявив міністр.

Глава МінТОТ також зазначив, що в прифронтовій зоні неможливо зараз провести комплексне розмінування, оскільки вона постійно знаходиться під вогнем бойовиків.

Зауважимо, території Донбасу вважаються найбільш замінованими місцями не тільки в Україні, але й в світі. Через війну на сході, у Донецькій та Луганській областях знаходиться незлічена кількість вибухонебезпечних предметів.

Так, у квітні цього року, під час прибирання могили на кладовищі, жінка підірвалась на невідомому вибуховому пристрої. Через це, до Великодніх свят рятувальники ДСНС почали перевіряти усі кладовища Донецької та Луганської областей.

За даними ОБСЄ, лише за 5 років війни на Донбасі на мінах підірвалися більше 200 людей. 56 загинули.

Тільки за 2018 рік через бойові дії загинули 28 дітей.

Розмінуванням територій на Донбасі займаються рятувальники ДСНС та неурядові організації. Закон, який це передбачає, Верховна Рада прийняла 25 січня. Однак у Закону були й свої недоліки. Через них сапери-волонтери могли б припинити свою діяльність, але пізніше парламент проголосував за поправки до документу.

Лише за кілька місяців волонтери вилучили близько 100 вибухонебезпечних предметів.

Читайте також:


Завантажити ще...