На позачергових парламентських виборах, крім партій, українці обирали мажоритарників. Це депутати від конкретного округу. Таких з Донеччини 12 парламентарів. Тож, як вони себе показали за перші 4 місяці роботи в новому парламенті читайте в матеріалі.
Після позачергових парламентських виборів, більшість крісел в залі засідань Верховної Ради зайняли нардепи від партії “Слуги народу” — 254 нардепи. Але в Донецькій області по мажоритарній системі “слуги народу” не пройшли. З 12 народних обранців 4 з “Опозиційної платформи — За життя”, 4 з партії “Опозиційний блок”, 1 з партії “Батьківщина” та ще 3 йшли на вибори як самовисуванці.
Ми проаналізували кожного нардепа Донеччини як він відвідує засідання і голосує на них, скільки законопроєктів подав та чи втрапляв він в якісь скандали.
(Фото: Фокус)
Відвідуваність і голосування. З 29 серпня 2019 року народний депутат Муса Магомедов 273 рази був відсутній в залі засідань під час голосування. Крім того, якщо він і був на засіданні, 606 разів Магомедов просто прослуховував засідання та ігнорував голосування. 84 рази він проголосував проти, 325 утримався і 402 рази натискав зелену кнопку (голосував “за”).
Законотворчість. За 4 місяці своєї роботи в парламенті він був одним з ініціаторів 24 законопроєктів. Та жоден з них не прийняли. Ми проаналізували декілька з них.
Депутат разом зі своїми колегами з Донецької області подавав кілька законопроєктів, які стосуються Донбасу. Зокрема, вони стосуються удосконалення системи відновлення зруйнованого житла за кошт держави, а також створення вільної економічної зони у Донецькій та Луганській області. Магомедов разом з Вадимом Новинським та Сергієм Магерою пропонував відновити банківську систему в ОРДЛО. Також, ця трійка нардепів Донеччини написали проєкт закону, яким пропонують надати недоторканність бойовикам і звільнити їх від кримінальної відповідальності.
Крім того, Магомедов виступав автором ще одного “мовного закону”. Своїм законопроєктом він пропонував дозволити громадянам самим визначати рідну мову і спілкуватись, навчатись, отримувати послугу будь-якою мовою.
Кнопкодав майже рекордсмен. 18 грудня нардеп за 1 пленарне засідання проголосував за своїх колег 8 разів. Це зафіксували спостерігачі громадського руху “Чесно”. Нагадаємо, наразі рекорд кнопкодавства належить нардепу Кальцеву Володимиру від партії “Опозиційна платформа “За життя”. Він порушив процедуру голосування 9 разів.
(Фото: ОПЗЖ)
Відвідуваність і голосування. Мажоритарник 46-го округу засідання прогулює рідко. Він був відсутній лише на розгляді 39 законодавчих актів Однак, попри його присутність, 1191 раз він ігнорував голосування. Крім того, в історії голосування чоловік утримався 225 разів, “за” проголосував 212 разів та 23 рази був проти.
Законотворчість. За свою роботу в парламенті співавторство чоловіка стоїть лише на 5 законопроєктах. Один з них — про вільну економічну зону і свободу переміщення переселенців на Донбасі. Цю пропозицію подала вся партія Опозиційна платформа — За життя”, від якої і виступає Христенко.
За всю роботу в парламенті у нардепа не було ніяких конфліктів, а також його не ловили на кнопкодавстві, як деяких його колег.
(Фото: ОПЗЖ)
Відвідуваність і голосування. 815 разів депутат Верховної Ради України від “Опозиційної платформи За життя” не з’являвся на голосування за 2019 рік. А коли і був, він не голосував за 731 законодавчий акт. Крім того, чоловік 48 разів утримався від час голосування, 32 рази проголосував проти та ще 64 — “за”.
Законотворчість. Близько 50 законодавчих актів зазначені на сайті Верховної Ради, в яких Юрій Солод виступає як співавтор. Але жоден з законопроєктів так і не прийняли. Крім того, Юрій вніс більше сотні своїх правок в законопроєкти, які вже прийняли. Але підтримали лише 6 його ідей.
За кноподавством та в скандалах Юрія Солода за час роботи у Верховній Раді 9 скликання не помічали.
(Фото: Вільне радіо)
Відвідуваність і голосування. Колишній нардеп від партії “Солідарність”, а тепер самовисуванець, з 1690 голосувань був присутній на 1395. На цих засіданнях він лише 13 разів проголосував проти, 215 разів “за” і 65 разів утримався. В інших випадках народний обранець від Краматорська вирішив не голосувати.
Законотворчість. Депутат є одним з багатьох ініціаторів 10 змін до чинних законів. Зокрема в одному з таких документів йдеться про розвиток промисловості в Україні. Але жоден законопроєкт так і не прийняли.
Кнопкодавство. Під час каденції Максима Єфімова ще в раді попереднього скликання, нардепа ловили на кнопкодавстві. Після перевиборів Єфімов поки дотримується правил.
(Фото: ОПЗЖ)
Відвідуваність і голосування. Народний обранець, який входить в склад “Опозиційної платформи За життя” 168 разів був відсутній на голосуваннях. Але коли був, то більшість голосувань були “за” — 579 разів. Також, чоловік 106 разів натиснув червону кнопку, та 458 разів утримався від вибору. Ще 3796 разів він просто не голосував.
Законотворчість. В період з 29 серпня і до кінця 2019 року він разом зі своїми колегами ініціював 6 законодавчих актів. Один з них про економічну зону на Донбасі від усієї партії та все інше — правки в чинні закони. Жодну з пропозицій не підтримали.
Екс-мер Дружківки Валерій Гнатенко не фігурував в якихось скандалах за цей період, а також не кнопкодавив.
(Фото: Гордон)
Відвідуваність і голосування. Колишній мер Покровська, а тепер нардеп від “Опоблоку” Руслан Требушкін прогулював засідання рідко — був відсутній лише на 251 голосуванні. На засіданнях він проголосував “за” — 621 раз, “проти” — 25 разів та 143 рази утримався. Також, 650 разів чоловік був присутній, але не голосував взагалі.
Законотворчість. За весь робочий час він ініціював 4 законопроєкти, які стосуються змін до чинних законів про місцеве самоврядування, містобудівництво тощо. Жодну зміну так і не підтримали.
Скандлів з участю Требушкіна за період його роботи на посаді народного депутата у 2019 році не було.
(Фото: 112 канал)
Відвідуваність і голосування. Нардеп від прифронтового Зайцевого Олександр Ковальов пропустив 166 голосувань. Але ще 765 голосувань він, зареєструвавшись у Верховній Раді, проігнорував. З кінця серпня до кінця 2019 року він підтримав 465 законодавчих актів та правок, 26 разів був проти і ще 263 рази утримався.
Законотворчість. Чоловік ініціював 4 законопроєкти. Зокрема, один з них про захист дітей, які постраждали він збройного конфлікту. Ще одним законопроєктом пропонували створити тимчасову слідчу комісію по розслідуванню корупційної справи в сфері українського футболу. Але інші нардепи підтримали тільки створення комісії.
Кнопкодавство. Олександр Ковальов відзначився у Верховній Раді 9 скликання з першого тижня роботи. Нардеп відкрив естафету кнопкодавства. Це зафіксували громадські активісти руху “Чесно”.
Нардеп же в свою чергу почав погрожувати активісту, який спіймав його на гарячому. Цією справою навіть зайнялись правоохоронці.
(Фото: Facebook Євгена Яковенка)
Відвідуваність і голосування. Народний депутат 347 разів був відсутній під час голосувань. 218 разів, зареєструвавшись на засіданні, він не голосував. Та коли голосує, то Яковенко частіше за все підтримує пропозиції колег. 698 разів він голосував “за”. Також, чоловік 407 разів утримався та 20 разів натиснув червону кнопку (проголосував “проти”).
Законотворчість. За кілька місяців роботи Верховної Ради України Яковенко разом іншими нардепами з Донеччини від Опозиційного блоку” подав 2 законопроєкти: про надання захисту дітям, які постраждали біля лінії розмежування та про зняття податку на військові витрати з громадян, що мешкають біля лінії зіткнення. Жоден законопроєкт не підтримали.
Євген Яковенко не фігурував в скандалах та його не ловили за кнопкодавством.
(Фото: delo.ua)
Відвідуваність і голосування. За час роботи в парламенті 9 скликання Новинський 701 раз не голосував, коли був в залі засідань. Також, 305 разів він підтримував законопроєкти, 45 — голосував проти, 316 разів утримався. Крім того, депутат не був у Верховній Раді коли розглядали 323 проєкти.
Законотворчість. Новинський був ініціатором 25 законопроєктів. Зокрема вони про вільну економічну зону на Донбасі, про інтернаціональність мов в Україні та скасування чинний мовного закону, який прийняли в цьому році. Жоден з законопроєктів не підтримали.
Для Новинського це вже третє скликання ради, де він працює. Раніше він був фігурантом кількох кримінальних справ щодо незаконної приватизації, недостовірного декларування доходів тощо. Але після перебрання не був ні в яких конфліктах. За кнопкодавством його також не ловили.
(Фото: Новое Время)
Відвідуваність і голосування. 754 законотворчі ініціативи підтримав Магера за 4 місяці роботи. Чоловік також 586 разів утримався, 83 рази проголосував проти та 267 разів він не голосував. 90 з яких він був зареєстрований в залі, але проігнорував голосування.
Законотворчість. Сергій Магера разом з колегами ініціював 26 законопроєктів. Як і в його колег по партії “Опозиційний блок” чоловік хоче зняти економічну блокаду Донбасу, скасувати закон про українську мову як державну, та встановити в країні безліч дозволених мов. Жодний законодавчий акт не підтримали. Крім того, Магера вносив правки в 4 законопроєкти, 3 з яких вже підписав президент, але пропозиції нардепа не підтримали. Прийняли лише 4 правки в законопроєкт про Бюро фінансових розслідувань, але його зараз прийняли тільки в першому читанні.
В скандалах та кнопкодавстві за час роботи в парламенті нардеп не фігурував.
(Фото: ОПЗЖ)
Відвідуваність і голосування. Колишній очільник Мар’їнського району, а тепер народний депутат від “Опозиційної платформи За життя” Володимир Мороз не рідко ігнорує голосування на засіданнях — 569 разів. Крім того, 158 разів коли потрібно було голосувати, депутат не був в парламенті. В момент, коли він все ж був на засіданні, Мороз 492 рази проголосував “за” підтримку законопроєктів, 110 разів був проти та 361 раз утримався.
Законотворчість. Він був одним з ініціаторів 10 законопроєктів. Володимир Мороз пропонував посилити відповідальність за незаконний гральний бізнес, а також внести деякі правки в трудовий кодекс. Але жодну з пропозицій Мороза та його колег не підтримали.
За 4 місяці роботи Верховної Ради України 9 скликання нардеп не фігурував у скандалах і злочинах, а також його не ловили на кнопкодавстві.
(Фото: Politeka)
Відвідуваність і голосування. Серед своїх колег з Донецької області самовисуванець Дмитро Лубінець поставив рекорд з відвідуваності засідань. За час роботи нового скликання нардеп пропустив лише 1 день. Однак, на самих засіданнях він дуже часто не голосує — 812 разів. 499 разів він натиснув зелену кнопку, 32 рази був проти запропонованих законопроєктів та 341 раз утримався.
Законотворчість. Чоловік є одним з ініціаторів 14 законопроєктів. 2 з них постанови про прийняття законопроєкту за основу, ще 1 — вже чинний закон. Зокрема в них йдеться про упорядкування ювілеїв та визначних дат, для належного святкування, про процедуру визнання людини без громадянства та про надання бездомним притулку. Останній вже підписав президент. Крім того, чоловік пропонував створити реєстр педофілів, а також зняти податок з пенсій.
Кнопкодавство. В минулому скликанні громадські активісти руху “Чесно” три рази фіксували, як Лубінець голосує за своїх колег. Але з моменту присяги нардепів 9 скликання і до кінця 2019 року чоловіка на цьому не ловили. В жодному скандалі за цей рік чоловік не фігурував.
Читайте також: