Проєкт "Активні парки" в Україні досі не запустили
Фото: depositphotos

У профільному управлінні Бахмута кажуть: для запуску програми в місті є все. Але руханок зі спортсменами в місцевих парках досі не проводять.

 

Всеукраїнський проєкт “Активні парки – локації здорової України” покликаний привчити людей до спорту. Автори ініціативи пропонують проводити для мешканців заходи у парках і скверах. Наприклад, це можуть бути руханки з провідними спортсменами, спортивні квести та фестивалі, прокат спортінвентарю, створення урбан-парків тощо. Детально про програму ми писали у цьому матеріалі.

Проєкт мали запустити майже 3 місяці тому. Але за словами начальника управління фізичної культури та спорту Бахмутської міської ради Віктора Лиса, старт програми зривали кілька разів.

“Нам кажуть: починайте все готувати терміново, а потім дають відбій, бо президент програму не прийняв. Потім те ж саме, і так далі. Потім ще погодні умови по всій країні не дозволяли запустити програму. Все постійно затримувалось, хоча ми вже готові. Тепер знов проєкт форсують, і мало не днями його хочуть відкривати”, – говорить Віктор Лис у коментарі Вільному радіо.

У Бахмуті місцями активного дозвілля мають стати стадіон “Металург” разом із тренажерами поряд, а також спортмайданчик з футбольним полем на вул. Ювілейній. Але зі слів Віктора Лиса, ці локації прийшлися не до вподоби організаторам “Активних парків”.

“У нас є на локаціях все, і навіть більше: і бігові доріжки, і роздягальні, і туалети. Обидві локації знаходяться у парковій зоні, заняття там безкоштовні. І тут буквально кілька днів тому ми дізнаємося, що під умови програми підходять тільки парки, а те, що ми зробили, – це не те”, – розповідає посадовець.

Але відводити під спортивні локації нові місця в управлінні не планують, стверджує Віктор Лис.

“Ми стільки витратили грошей і зусиль, створили додаткові спортивні напрямки, пофарбували приладдя, надрукували таблички. Ми визначили місця і будемо там проводити оздоровлення, самодурством займатися не будемо. Сказано: “парки”, у нас все в парках і знаходиться”, – говорить начальник профільного управління.

На розвиток проєкту в державному бюджеті коштів не передбачили. Тож міста самі мають знайти на це фінансування. Віктор Лис каже: на фарбу, таблички та інші статті з міського бюджету вже пішло 60-70 тисяч гривень. Доводиться брати гроші зі спецрахунків, а також залучати спонсорські кошти.

Коли програма нарешті запрацює, на двох спортивних локаціях для бахмутян проводитимуть тренування спеціалісти місцевого центру “Спорт для всіх”, а також тренери-волонтери.

Читайте також:


Завантажити ще...