У березні 2025 року проєкт “Хочу знайти” отримав 10 027 заявок щодо зниклих безвісти російських військових від їхніх близьких та рідних. Для українського державного проєкту, який існує від січня 2024 року, цей показник став рекордним.
Про це 9 квітня повідомили у пресслужбі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими зазначили, що у березні найбільше запитів надійшло щодо військових із 74-ї та 15-ї окремих мотострілецьких бригад Збройних сил Росії. Окрім цього, у 30-й бригаді кількість заявок про зниклих зросла вдвічі порівняно з лютим.
У проєкті зазначили, що найчастіше, згідно з отриманими заявками, в окупанти зникали в Покровському (2 144 заявки) та Бахмутському (933 заявок) районах. Ще 141 російський військовий зник у Курській області, всі вони служать у 810-й бригаді морської піхоти.
Фахівці “Хочу знайти” зауважили, що у березні зросла кількість звернень із різних республік Російської Федерації, зокрема Башкортостану. Звідти до України прийшли 469 запитів, що на 30% більше, ніж у лютому.
Ми віримо, що разом зможемо більше, тож кличемо вас долучитися до команди однодумців.
Підтримка нашої спільноти — це не просто фінансова допомога для медіа. Це інвестиція в майбутнє Донеччини та інструмент досягнення спільної мети.
Якщо ви поділяєте наші цінності та прагнете змін на краще — приєднуйтесь до нас!
Проєкт “Хочу знайти” Україна запустила у січні 2024 року, аби встановлювати долі російських військових та таким чином сприяти обмінам полоненими. Родичі російських військових звертаються до проєкту із питанням, чи перебуває в українському полоні та чи інша людина, яку в Росії визнали зниклою. Якщо так — родичі можуть домогтися офіційного визнання своїх рідних військовополоненими, після чого можливий обмін.
Нагадаємо, “ситуація стабільно важка вже рік” — так декількома словами описують бої за Часів Яр в ОСУВ “Хортиця”. Російські війська намагаються прорватися як у самому місті, так і на північ від нього, однак українські оборонці тримають оборону. Окупанти стирають інфраструктуру Часового Яру, однак цим погіршують, у тому числі й своє становище, вважають у 24 ОМБр.