Росіяни ексгумують тіла померлих на Донеччині з невідомих причин. Тим часом на Луганщині внаслідок обстрілів окупанти пошкодили цивільні об’єкти та продовольчі склади. Про 51-й день російсько-української війни — у нашому відеопідсумку.
Так, за їхніми даними, російські військові викопують тіла тих, хто похований у дворах житлових будинків. Більш того, окупанти забороняють поховання вбитих ними ж людей. У кожному дворі поставили свого наглядача, який не дає можливості маріупольцям придати землі своїх померлих рідних або знайомих. Навіщо проводиться ексгумація та куди потім будуть направлені тіла невідомо.
“Враховуючи, що українська розвідка зафіксувала у Маріуполі 13 мобільних крематоріїв, можливо допустити, що російські окупаційні війська намагаються всіма способами замести сліди своїх воєнних злочинів у нашому місті. Але в них нічого не вийде, весь світ вже фіксує чисельні злочини російської армії у Маріуполі.”, — кажуть в міській раді Маріуполя
Прокоментував такі дії росіян і очільник області Павло Кириленко в інтерв’ю виданню Українська правда
“Масові захоронення вкрай небезпечно робити, тому що є процедура ексгумації тіл, перезахоронення. За нашою інформацією, заходять і мобільні крематорії, вивіз тіл у крематорії на територію міста Харцизька – це окупована територія Донецької області. Там тіла спалюють для того, щоб слідів злочинів Російської Федерації не було”, — каже Кириленко.
Додатково в Маріуполі окупанти вводять нові порядки. Для пересування окупованою частиною міста загарбники запровадили пропускну систему. Про це розповіла уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова. Росіяни розповідають, що пропуски потрібні «для безпеки та контролю за видачею гуманітарної допомоги».
А от за даними українського омбудсмена, таким чином окупанти проводять перепис вцілілого населення для зачистки «неблагонадійних». Адже зможуть звірити імена зареєстрованих з отриманими від колаборантів та зрадників списками комунальників, бюджетників, правоохоронців та активістів.
Про це на своїй Facebook-сторінці повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.
Відомо, що внаслідок удару по автобусах зі Старобільська є загиблі та поранені. Інформацію щодо обстрілу уточнюють.
Окупанти розстріляли ще один автобус, яким евакуювались люди з селища Борове Ізюмського району. За попередньою інформацією, внаслідок атаки загинули щонайменше 7 людей. Ще 27 дістали поранень.
Загалом протягом дня російська армія відкривала вогонь по Сєвєродонецьку, Рубіжному та Кремінній. Пошкодили вісім об’єктів. Зокрема, п’ять приватних житлових будинків.
“З особовим складом, який все ж вдалося залучити, не проводять будь-які вишколи чи інструктажі. Також їх забезпечують непридатною для використання амуніцією та зброєю”, — кажуть у розвідці.
Представники армії РФ, що набирають людей, обіцяють задіювати «новобранців» до контролю над окупованими територіями, підтримання порядку та іншого.
Втім вже і серед полонених, і серед вбитих є мобілізовані з ОРДЛО. Розвідники зазначають, саме тих українців, яких мобілізували в окупованих регіонах, частіше використовують для проведення «розвідки боєм». А в такій часто гинуть ті, хто добувають інформацію.
Загалом в Україні через обстріли та знеструмлення насосних станцій без доступу до водопровідної води залишилися майже 1,5 мільйона людей. А ще 4,5 мільйона українців опинилися під загрозою втрати водопостачання.
Про це повідомив керівник Луганської ОВА Сергій Гайдай.
Правоохоронці мають дані про те, що коригувальник допомагав окупантам поцілити у нещодавно знищений гуманітарний штаб у Сєвєродонецьку. Адже за даними Нацполіції саме він направив снаряди окупантів на центр надання гуманітарної допомоги, який ті знищили обстрілами 12 квітня.
Чоловік маркував місце розташування українських підрозділів, а також позначав різноманітними мітками системи озброєння ЗСУ
Якщо провину чоловіка доведуть, йому загрожує до 15 років ув’язнення.
Як зазначають у міністерстві освіти, така міра необхідна через потребу у фахівцях робітничих професій у воєнний та післявоєнний час.
Адже без кваліфікованих робітників буде складніше відбудовувати економіку та країну в цілому.
Нагадаємо, до цього в переліку були чоловіки, яким не дозволяє служити стан здоров’я, опікуни людей з інвалідністю, батьки трьох і більше неповнолітніх дітей.