Російські війська “найближчим часом” не зможуть відновити попередні темпи наступу на Покровському напрямку, вважає речник “Хортиці” Віктор Трегубова. За останні місяці окупанти зазнали великих втрат як у людських, так і в технічних ресурсах.
Про це у коментарі Вільному радіо розповів речник ОСУВ “Хортиця” Віктор Трегубов.
На думку військового, росіяни не зможуть відновити темпи наступу на Покровському відтинку фронту до масштабів січня-лютого 2025-го, принаймні “найближчим часом”. Окупанти “просіли” у кількості людських та технічних втрат, каже Трегубов.
“По-перше, не знаю як вони це робитимуть, бо реально просіли по ресурсах, звісно, що вони можуть спробувати це зробити. У цілому це завдання нікуди не ділося, але поки, попри нарощення інтенсивності, вона не співставна з тим, що було у січні-лютому.
І я не певен, що це можливо, принаймні найближчим часом. Наразі Покровськ — це історія успіху для нас, але не для них”, — каже речник.
Водночас загарбники можуть спробувати перекинути свої підрозділи з інших відтинків Донецької області. Зокрема, нещодавно росіяни вже надсилали в оточений боями Торецьк військових з Покровського та Курахівського напрямків, аби посилити свій тиск на місто. Однак, каже Трегубов, наразі такі випадки не досліджували.
Нині окупаційні війська поблизу Покровська найбільше зазнають втрат завдяки ударам FPV-дронів та артилерії. Росіяни намагаються обходити місто, звідки українським військовим “не складно відпрацьовувати по них”, зазначив Віктор.
За перші два місяці 2025-го на цьому відтинку фронту загарбники зазнали втрат у понад 7 тисяч загиблими та ще 15 тисяч пораненими. Також за цей проміжок часу українські захисники знищили близько 300 танків, стверджує речник ОСУВ “Хортиця”.
“Це була для мене особисто шокуюча цифра, я поліз навіть рахувати по тижнях й дійсно така цифра виходить. Це нереально багато, у Німеччини навіть стільки танків не стоїть на озброєнні зараз — це для порівняння. І це тільки Покровський напрямок за два місяці. Росіяни знов полізуть, але наразі там непогано вибудувана лінія оборони”, — резюмував Віктор Трегубов.
Нагадаємо, дефіцит військової автомобільної техніки у російських окупантів поступово загострюється, адже вони все частіше використовують цивільні авто, а також імпровізовані зразки, зокрема багі.